SAMSUNG S22 5G

53,475 L56,925 L

Pershkrimi i Produktit

 • Ekran: 6,1 inç
 • Processori: Samsung Exynos 2200
 • Bateria: 3700 mAh
 • Sistemi i Oprimit: Android 12

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy S22 5G në shitje

Samsung Galaxy S22 5G ne shitje nga SATURNDAY. Galaxy NOTE20 S22 5G përmban një ekran 6.1 inç Dynamic AMOLED 2X me një rezolucion prej 2340 x 1080 piksele, një shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe mbështetje për HDR10+. Pajisja ka një kornizë alumini dhe mbrohet nga Gorilla Glass Victus si në pjesën e përparme ashtu edhe në pjesën e pasme.

Galaxy S22 5G ka një konfigurim me tre kamera në anën e pasme, i cili përfshin një sensor primar 50 MP, një lente ultra të gjerë 12MP dhe nje lente telefoto 10 MP që ofrojnë respektivisht zmadhim optik 3x dhe 10x. Pajisja gjithashtu përmban një kamera të përparme 10 MP për selfie dhe video thirrje.

Karakteristikat të Galaxy S22 5G

Ekrani i Galaxy S22 5G:

 • Ekran 6,1 inç Dynamic AMOLED 2X me rezolucion 2340 x 1080, 425 ppi
 • Shkalla e rifreskimit përshtatës 120 Hz
 • Mbështetje HDR10+
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass Victus

Procesori i Galaxy S22 5G:

 • Exynos 2200

Memoria e Galaxy S22 5G:

 • 128/256 GB memorie të brendshme
 • Hapësirë ​​ruajtëse jo e zgjerueshme

Bateria e Galaxy S22 5G:

 • Bateri 3700 mAh me karikim të shpejtë dhe mbështetje për karikim me valë

Sistemi operativ i Galaxy S22 5G:

 • Android 12

Lidhshmëria e Galaxy S22 5G:

 • Bluetooth 5.0
 • NFC
 • Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
 • USB-C
 • Lidhja 5G

Samsung Galaxy S22 5G cmimi

Për Samsung Galaxy S22 5G cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg

Informacion shtesë

Memorie

128GB, 256GB

Ram

8 Gb