SAMSUNG S21 5G

31,625 L

Pershkrimi i Produktit

 • Ekran: 6,2 inç
 • Processori: Samsung Exynos
 • Bateria: 4000 mAh
 • Sistemi i Oprimit: Android 11.o

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy S21 5Gnë shitje

Samsung Galaxy S21 Ultra ne shitje nga SATURNDAY. Galaxy S21 5Gpërmban një ekran 6.8 inç Dynamic AMOLED 2X me një rezolucion prej 3200 x 1440 piksele, një shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe mbështetje për HDR10+. Pajisja ka një kornizë alumini dhe mbrohet nga Gorilla Glass Victus si në pjesën e përparme ashtu edhe në pjesën e pasme.

Galaxy S21 5G mundësohet nga çipi Exynos 2100 i Samsung. Për sa i përket kamerës, Galaxy S21 5Gka një konfigurim me katër kamera në anën e pasme, i cili përfshin një sensor primar 64MP, një lente ultra të gjerë 12MP dhe dy lente telefoto 10MP që ofrojnë respektivisht zmadhim optik 3x dhe 10x. Pajisja gjithashtu përmban një kamera të përparme 10 MP për selfie dhe video thirrje.

Karakteristikat të Galaxy S21 5G

Ekrani i Galaxy S21 5G:

 • Ekran 6,2 inç Dynamic AMOLED 2X me rezolucion 2400 x 1080, 421 ppi
 • Shkalla e rifreskimit përshtatës 120 Hz
 • Mbështetje HDR10+
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass Victus

Procesori i Galaxy S21 5G:

 • Samsung Exynos

Memoria e Galaxy S21 5G:

 • 128 GB memorie të brendshme
 • Hapësirë ​​ruajtëse jo e zgjerueshme

Bateria e Galaxy S21 5G:

 • Bateri 5000 mAh me karikim të shpejtë dhe mbështetje për karikim me valë

Sistemi operativ i Galaxy S21 5G:

 • Android 11.0

Lidhshmëria e Galaxy S21 5G:

 • Bluetooth 5.2
 • NFC
 • Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
 • USB-C
 • Lidhja 5G

Samsung Galaxy S21 5Gcmimi

Për Samsung Galaxy S21 5G cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg

Informacion shtesë

Memorie

128GB

Ram

8 Gb