SAMSUNG S20 PLUS

33,350 L

Pershkrimi i Produktit

 • Ekran: 6,7 inç
 • Processori: Samsung Exynos 990
 • Bateria: 4500 mAh
 • Sistemi i Oprimit: Android 10

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy S20 PLUS në shitje

Samsung Galaxy S20 PLUS ne shitje nga SATURNDAY. Galaxy S20 PLUS përmban një ekran 6.7 inç Dynamic AMOLED 2X me një rezolucion prej 3200 x 1440 piksele, një shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe mbështetje për HDR10+. Pajisja ka një kornizë alumini dhe mbrohet nga Gorilla Glass Victus si në pjesën e përparme ashtu edhe në pjesën e pasme.

Galaxy S20 PLUS ka një konfigurim me tre kamera në anën e pasme, i cili përfshin një sensor primar 12 MP, një lente ultra të gjerë 12MP dhe nje lente telefoto 64MP që ofrojnë respektivisht zmadhim optik 3x dhe 10x. Pajisja gjithashtu përmban një kamera të përparme 10 MP për selfie dhe video thirrje.

Karakteristikat të Galaxy S20 PLUS

Ekrani i Galaxy S20 PLUS:

 • Ekran 6,7 inç Dynamic AMOLED 2X me rezolucion 3200 x 1440, 525 ppi
 • Shkalla e rifreskimit përshtatës 120 Hz
 • Mbështetje HDR10+
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass Victus

Procesori i Galaxy S20 PLUS:

 • Exynos 990

Memoria e Galaxy S20 PLUS:

 • 128 GB memorie të brendshme
 • Hapësirë ​​ruajtëse jo e zgjerueshme

Bateria e Galaxy S20 PLUS:

 • Bateri 4500 mAh me karikim të shpejtë dhe mbështetje për karikim me valë

Sistemi operativ i Galaxy S20 PLUS:

 • Android 10

Lidhshmëria e Galaxy S20 PLUS:

 • Bluetooth 5.0
 • NFC
 • Wi-Fi 6E (802.11 a/b/g/n/ac/ax)
 • USB-C
 • Lidhja 5G

Samsung Galaxy S20 PLUS cmimi

Për Samsung Galaxy S20 PLUS cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg

Informacion shtesë

Memorie

128GB

Ram

12GB