iPhone 8 Vitrine

15,180 L

Përshkrimi Specifik:

 • Ekrani: Ekran Retina IPS LCD 4,7 inç
 • Procesori: Apple A11 Bionic me CPU me 6 bërthama
 • Memoria: 64GB

 

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit:

iPhone 8 Vitrine në shitje

iPhone 8 Vitrine në shitje nga SATURNDAY. I pajisur me një ekran Retina 4.7 inç me një rezolucion prej 1334 x 750 piksele. Pajisja mundësohet nga çipi A11 Bionic i Apple, i cili ka një CPU me gjashtë bërthama dhe një GPU me 3 bërthama. Iphone 8 ka një kamerë të vetme të pasme 12 megapikselë që mbështet stabilizimin optik të imazhit dhe mund të regjistrojë video 4K me 60 korniza për sekondë. Kamera e përparme është një kamerë 7 megapikselë që gjithashtu mbështet regjistrimin e videos 1080p. iPhone 8 është i pajisur me një bateri 1,821 mAh që mbështet karikimin e shpejtë dhe karikimin me valë. Ai gjithashtu përmban një sensor të gjurmëve të gishtërinjve Touch ID dhe është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit me një vlerësim IP67.

Karakteristikat të iPhone 8

Dimensionet:

 • Lartësia: 138,4 mm (5,45 inç)
 • Gjerësia: 67,3 mm (2,65 inç)
 • Thellësia: 7,3 mm (0,29 inç)
 • Pesha: 148 gram (5.22 ons)

Ekrani:

 • Ekran Retina IPS LCD 4,7 inç me teknologjinë True Tone
 • Rezolucioni: 750 x 1334 piksele, raporti 16:9 (~ 326 ppi densitet)
 • Gamë e gjerë ngjyrash dhe teknologji 3D Touch
 • Xhami i forcuar me jon me veshje oleofobike

Processori:

 • Çipi Apple A11 Bionic me CPU me 6 bërthama dhe GPU me 3 bërthama
 • Motori Neural për detyrat e mësimit të makinerive dhe AI
 • Procesi i prodhimit 10 nm

Kamera:

 • Kamera e pasme 12 megapikselë me stabilizues optik të imazhit (OIS) dhe blic me katër LED me dy tone
 • Kamera e përparme 7 megapikselë me blic Retina
 • Regjistrim video 4K me 60 korniza për sekondë

Lidhshmëria:

 • Wi-Fi 802.11ac me MIMO
 • Bluetooth 5.0
 • GPS, GLONASS, Galileo dhe QZSS
 • NFC për Apple Pay
 • Lidhës rrufeje

Bateria:

 • Bateria e integruar e ringarkueshme litium-jon
 • Deri në 14 orë kohë bisede (3G)
 • Luajtja e muzikës deri në 40 orë

iPhone 8 Vitrine cmimi

Për iPhone 8 Vitrine cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok

Informacion shtesë

Memorie

64GB