Ofertë!

Iphone 15

71,585 L104,940 L

-19%

Iphone 15 ne shitje vetem ne Saturnday.

Cmimet me te lira dhe konkuruese ne treg dhe produkte te cilesise se larte.

Nxitoni te beni tuajin Iphone me te ri ne treg.

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Telefon i shkëlqyer për çdo rast. Kështu është Apple iPhone 15, i cili përveç dizajnit unik dhe cilësisë të jashtëzakonshme ofron një gamë të plotë të veçorive më të larta, duke përfshirë zmadhim optik të dyfishtë dhe sistemin e njoftimeve Dynamic Island.

Veçoritë kryesore:

 • Konektor USB-C

 • Ekran me diagonale  6.1″ Super Retina XDR

 • Sistem i përparuar i dyfishtë i kamerave (48 Mpix dhe 12 Mpix)

 • Zmadhimi optik të dyfishtë

 • Procesori i fuqishëm A16 Bionic

 • Mbështetje për 5G

 • Tejet i qëndrueshëm me Ceramic Shield në pjesën e përparme


Ekran të përsosur OLED Super Retina XDR 6.1″
Për imazhin e përsosur të iPhone 15, kujdeset ekran OLED Super Retina XDR 6.1″ me mbështetje për teknologjinë True Tone, e cila rregullon shfaqjen e ekranit në bazë të dritës së ambientit. Përveç kësaj, ekrani ka një rezolucion të lartë, ngjyrat janë të realizuara në mënyrë të përsosur dhe kontrasti është i padiskutueshëm.

 • Shfaqja e njoftimeve Dynamic Island

 • Ekran HDR

 • True Tone

 • Gamë e ngjyrave e gjerë (P3)

 • Haptic Touch

 • Raporti i kontrastit (tipik) 2,000,000:1

 • Luminenca maksimale (tipike) 1,000 nit; luminenca maksimale (HDR) 1,600 nit; luminenca maksimale (në ambiente të jashtme) 2,000 nit

 • Përpunim oleofobik kundër shenjave të gishtave


Fotografi dhe video të përsosura
iPhone 15 bën fotografi edhe më të mira se sa verzionet e kaluara. Avantazhi i këtij modeli  është kamera kryesore e re 48Mpix, e cila ju lejon të kapni pamje të mahnitshme me një rezolucion shumë të lartë. Kështu, do të kapni lehtësisht foto me detaje të jashtëzakonshme.

Tani do të keni një zoom optik të dyfishtë të disponueshëm. Dhe në rast të mungesës së dritës, modaliteti i natës do të aktivizohet automatikisht. Telefoni tani kap ngjyrat më të theksuara dhe detajet më të imëta.

Noviteti ka prekur edhe kamerën e përparme TrueDepth. Tani ajo fokusohet në mënyrë automatike te ju. Selfiet tuaja dhe bisedat FaceTime do të jenë më të mira se kurrë më parë.


Performancë perfekte në çdo situatë
Procesori i përparuar A16 Bionic, që është zemra e iPhone 15, ka një sërë veçorish të përparuara që do të plotësojnë edhe përdoruesit më kritikë. Këtu përfshihet përpunimi i fotografisë, i cili është i domosdoshëm për krijimin e pamjeve të cilësisë së lartë 24MP dhe portreteve të një brezi të ri. Përveç kësaj, është në gjendje të izolojë zërin gjatë bisedave telefonike, duke siguruar një tingull të qartë pa ndërprerje të tingujve të ambientit përreth.

Gjithashtu, ai mund të përballet edhe me lojëra me grafikë të lartë, dhe ofron një performancë të shkëlqyer dhe të shpejtë që do të plotësojë pritshmëritë edhe të lojtarëve më kritikë. Dhe, ndoshta më e rëndësishmja, të gjitha këto veçori i ofron me një efikasitet të jashtëzakonshëm, ku është bërë një ripërpunimi i baterisë duke ndihmuar në zgjatjen e jetëgjatësisë së saj. Port universal USB-C iPhone 15 është pajisur me një konektor USB-C, që lejon të ngarkoni Mac-in ose iPad-in me të njëjtin kabllo si iPhone 15. Dhe një lajm tjetër i këndshëm është se tani edhe Apple Watch ose AirPod-et mund të ngarkohen nga iPhone 15.


Transmetoni dhe ndani pa kufij me 5G
Apple iPhone 15, natyrisht, mbështet edhe rrjetet mobile të gjeneratës 5. Shkarkoni dosjet, luani lojëra me shumë lojtarë, transmetoni filma – thjeshtë bëni çdo gjë që dëshironi dhe që ju nevojitet, pa kufizime.

 • Shkarkim më i shpejtë

 • Transmetim më i shpejtë

 • Luajtje më e shpejtë

 • Vonime më të pakta


Përpunimi i përsosur dhe një qëndrueshmëri më e lartë
Apple iPhone 15 është maksimalisht i durueshëm. Pjesa e përparme e pajisjes mbrohet nga Ceramic Shield që është ekstremisht e fortë. Telefoni gjithashtu krenohet me një nivel të lartë të rezistencës ndaj derdhjeve të ujit dhe pluhurit, të cilën e siguron certifikata IP68.

Sipërfaqja është plotësisht e ngjyrosur, dhe çdo ngjyrë ka përbërjen e saj të veçantë, me një pamje mat dhe të teksturuar.

Trupi i telefonit është i bërë nga alumini, material i cili shquhet për qëndrueshmërinë dhe lehtësinë e tij. Si shkak i peshës së tij dhe dizajnit të ripërpunuar, celulari është më i përshtatshë për t’u mbajtur në dorë.


Jetëgjatësi superiore të baterisë
Apple iPhone 15 është pranë jush për të gjithë ditën. Mund të shikoni video në telefon deri në 20 orë në një ngarkim. Në krahasim me modelin Apple iPhone 12, koha e përdorimit të telefonit është rritur për disa orë.

Karakteristikat kyçe:
Apple iPhone 15 me ekran OLED Super Retina XDR 6.1″ me rezolucion 2556 × 1179 pikselë, HDR, True Tone, me mbulim oleofobik kundër shenjave të gishtave. Modeli i procesorit Apple A16 Bionic, GPU 5-bërthamësh, Neural Engine Neural 16-bërthamësh, dhe sistem operativ iOS. Ofron një sistem kamerash profesionale: kamera kryesore 48Mpx (ƒ/1.6) + ultra-wide (ƒ/2.4, zmadhim të dyfishtë); kamera e përparme 12Mpx (ƒ/1.9).

Pajisje: Gjiroskop me një gamë të lartë dinamik, akcelerometër për ngarkesë të lartë, senzor afërsie, dy senzorë dritash periferike, barometër.

Informacion shtesë

Memorie

128GB, 512 GB

Ngjyra

Blu, Jeshile, Roze, Verdhe