XIAOMI REDMI 9 ACTIV 128/6 I RI

19,470 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit:

Xiaomi Redmi 9 Activ ne shitje

Xiaomi Redmi 9 Activ ne shitje nga SATURNDAY. Redmi 9 Activ vjen me një ekran me prekje 6.53 inç që ofron një rezolucion prej 720 x 1600 piksele. Redmi 9 Activ mundësohet nga një procesor me tetë bërthama MediaTek Helio G35. Telefoni 6 GB RAM dhe 128GB memorie të mbrendshme. Redmi 9 Activ funksionon Android 10 dhe fuqizohet nga një bateri 5000 mAh.

Redmi 9 Activ në pjesën e pasme ka një kamerë primare 13 megapikselë (f/2.2) dhe një kamerë 2 megapikselë (f/2.4). Konfigurimi i kamerës së pasme ka fokusim automatik. Ka një konfigurim të vetëm të kamerës së përparme për selfie, me një sensor 5 megapiksel me një hapje f/2.2 dhe një madhësi piksel prej 1.12 mikron.

Karakteristikat te Xiaomi Redmi 9 Activ 128GB

Ekrani:

 • Ekrani: Lloji i ekranit IPS LCD, 400 nits (tip)
 • Madhësia: 6,53 inç, 102,9 cm2 (~81,0% raport ekran-trup)
 • Rezolucioni: 720 x 1600 piksele, raporti 20:9 (~269 ppi densitet)

Platforma:

 • OS Android 10, MIUI 12
 • Çipset Mediatek MT6765G Helio G35 (12 nm)
 • CPU me tetë bërthama (4×2,3 GHz Cortex-A53 & 4×1,8 GHz Cortex-A53)
 • GPU PowerVR GE8320

Memoria:

 • ROM: 128 GB
 • RAM: 6GB

Kamera e Perparme

 • Kamera e dyfishtë: 13 MP, f/2.2, (e gjerë), PDAF
  2 MP, f/2.4, (thellësia)
 • Përmban blic LED, HDR
 • Video [email protected]

Xiaomi Redmi 9 Activ 128GB cmimi

Për Xiaomi Redmi 9 Activ 128GB cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Faceb0ok | Instagram | TikTok