XIAOMI REDMI 9 64/4 I RI

17,110 L

Përshkrimi Specifik

 • Ekran: IPS LCD 6,53 inç
 • Procesori: MediaTek Helio G80
 • Memoria: 64 GB

 

 

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Xiaomi Redmi 9 ne shitje

Xiaomi Redmi 9 ne shitje nga SATURNDAY. Redmi 9  përmban një ekran IPS LCD 6,53 inç me një rezolucion prej 1080 x 2340 piksele dhe një raport pamjeje 19,5:9. Ekrani mbrohet nga Corning Gorilla Glass 3. Telefoni mundësohet nga një procesor MediaTek Helio G80 dhe funksionon në softuerin MIUI 11 të Xiaomi bazuar në Android 10.

Karakteristikat të Xiaomi Redmi 9

Ekrani:

 • Ekran IPS LCD 6,53 inç
 • Rezolucioni prej 1080 x 2340 piksele
 • Raporti i pamjes 19,5:9
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 3

Procesori:

 • MediaTek Helio G80
 • CPU me tetë bërthama
 • GPU Mali-G52 MC2

Memoria:

 • 4 GB RAM
 • 64 GB memorie të brendshme
 • Opsion i zgjerimit të ruajtjes përmes kartës microSD (deri në 512 GB)

Softueri:

 • MIUI 11 bazuar në Android 10

Kamerat:

 • Konfigurimi me katër kamera në anën e pasme:
 • Sensori kryesor 13 megapiksel me hapje f/2.2
 • Lente ultra e gjerë 8 megapiksel me hapje f/2.2, fushë shikimi 118 gradë
 • Lente makro 5 megapikselë me hapje f/2.4
 • Sensori i thellësisë 2 megapiksel me hapje f/2.4
 • Kamera selfie 8 megapikselë me hapje f/2.0

Bateria:

 • Bateria 5020 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 18 W
 • Porta USB Type-C

Xiaomi Redmi9 cmimi

Për Xiaomi Redmi9 cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Faceb0ok | Instagram | TikTok