XIAOMI REALME 8I 64/4 I RI

23,010 L

Pershkrimi Specifik:

 • Ekrani: Ekran IPS LCD 6,6 inç
 • Memoria: 64GB
 • Ngjyra: Space Black
 • Procesori: Çipe MediaTek Helio G96
 • Bateria: Bateri 5000 mAh

 

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit:

Xiaomi Realme 8i në shitje

Xiaomi Realme 8i në shitje nga SATURNDAY. Realme 8i përmban një ekran IPS LCD 6,6 inç me një rezolucion prej 1080 x 2412 piksele dhe një ritëm rifreskimi 120 Hz, i cili ofron një përvojë të qetë dhe të përgjegjshme të përdoruesit. Telefoni mundësohet nga një procesor MediaTek Helio G96 me tetë bërthama dhe vjen me 4 GB RAM dhe 64 GB memorie të brendshme, e cila mund të zgjerohet deri në 256 GB duke përdorur një kartë microSD.

Kamera:

Realme 8i ka një konfigurim të trefishtë të kamerës në anën e pasme, i përbërë nga një kamerë kryesore 50 megapikselë, një kamerë makro 2 megapikselë dhe një sensor thellësie 2 megapikselë. Kamera e përparme është një sensor 16 megapiksel që ndodhet brenda një prerjeje me vrima në ekran. Telefoni është gjithashtu i pajisur me një bateri 5000 mAh që mbështet karikimin e shpejtë 18 W, si dhe një skaner të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në anë për vërtetimin biometrik.

Karakteristikat të Xiaomi Realme 8i

Ekrani:

 • Ekran IPS LCD 6,6 inç
 • Rezolucioni 1080 x 2412 piksele
 • Shpejtësia e rifreskimit 120 Hz

Procesori:

 • Çipe MediaTek Helio G96
 • CPU me tetë bërthama
 • GPU Mali-G57 MC2

Kamera:

 • Konfigurimi i kamerës së pasme të trefishtë:
 • Kamera kryesore 50 megapikselë
 • Kamera makro 2 megapikselë
 • Sensori i thellësisë 2 megapiksel

Kamera e përparme:

 • Sensori 16 megapiksel
 • Prerje me vrima në ekran

Bateria:

 • Bateri 5000 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 18 W

Sistemi operativ:

 • Realme UI 2.0 bazuar në Android 11

Lidhshmëria:

 • Wi-Fi me dy breza
 • Bluetooth 5.2
 • GPS
 • Porta USB Type-C

Xiaomi Realme 8i cmimi

Për Xiaomi Realme 8i cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Faceb0ok | Instagram | TikTok