XIAOMI POCO F3 128/6 I RI

36,580 L

Pershkrimi Specifik:

 • Ekrani: Ekran 6,67 inç Full HD+ AMOLED me rezolucion 1080 x 2400 piksele
 • Memoria: 128(ROM) dhe 6 (RAM)
 • Bateria: Bateria 4,520 mAh
 • Kamera: 48 megapiksel

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit:

Xiaomi Poco F3 në shitje

Xiaomi Poco F3 ne shitje nga SATURNDAY. Poco F3 përmban një ekran 6,67 inç Full HD+ AMOLED me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele dhe një ritëm rifreskimi prej 120 Hz, i cili ofron një përvojë prekjeje të qetë dhe reaguese . Poco F3 mundësohet nga një çip Qualcomm Snapdragon 870, i cili është një procesor tetë bërthamash me frekuencë 3.2 GHz dhe mbështetet nga 6 GB ose 8 GB RAM, në varësi të variantit. Telefoni funksionon në Android 11, i mbivendosur me ndërfaqen e përdoruesit MIUI 12 të Xiaomi.

Kamera:

Telefoni ka një konfigurim të trefishtë të kamerës në anën e pasme të përbërë nga një sensor kryesor 48 megapiksel, një sensor me kënd ultra të gjerë 8 megapiksel dhe një sensor makro 5 megapiksel. Në pjesën e përparme, ajo ka një kamerë selfie 20 megapikselë të vendosur në një prerje të vogël me vrima.

Karakterisitikat Xiaomi Poco F3

Ekrani:

 • Ekran 6,67 inç Full HD+ AMOLED me rezolucion 1080 x 2400 piksele, shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori:

 • Procesor Qualcomm Snapdragon 870 tetë bërthama, me frekuencë 3.2 GHz

GPU:

 • Adreno 650

Hapësira ruajtëse:

 • 128 GB ose 256 GB memorie e brendshme UFS 3.1, e pazgjerueshme

Kamera e pasme:

 • Konfigurimi i kamerës së trefishtë
 • Sensori kryesor 48 megapiksel me hapje f/1.79
 • Sensori me kënd ultra të gjerë 8 megapiksel me hapje f/2.2 dhe fushëpamje 119 gradë
 • Sensori makro 5 megapiksel me hapje f/2.4

Kamera e përparme:

 • Kamera selfie 20 megapikselë me aperturë f/2.45

Sistemi operativ:

 • MIUI 12 i bazuar në Android 11

Bateria:

 • Bateria 4,520 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 33 W

Lidhshmëria:

 • 5G
 • 4G LTE
 • Wi-Fi 6
 • Bluetooth 5.1
 • NFC
 • GPS
 • USB Type-C

Sensorët:

 • Skanues i gjurmëve të gishtave të montuar në anë, akselerometër, xhiroskop, afërsi dhe busull

Audio:

 • Altoparlantë të dyfishtë stereo, certifikim audio me rezolucion të lartë

Xiaomi Poco F3 cmimi

Për Xiaomi Poco F3 cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok