XIAOMI NOTE 8 64/4 I RI

24,190 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

  • 30 days easy returns
  • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Xiaomi Redmi Note 8 ne shitje

Xiaomi Redmi Note 8 ne shitje nga SATURNDAY. Redmi Note 8 përmban një ekran IPS LCD 6.3 inç me një rezolucion prej 1080 x 2340 piksele dhe një kamera e përparme. Redmi Note 8 fuqizohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 665 dhe vjen me 3 GB, 4 GB ose 6 GB RAM në varësi të variantit. Ai funksionon në softuerin e personalizuar MIUI 10 të Xiaomi, i cili bazohet në Android 9 Pie.

Kamera:

Telefoni ka një konfigurim me katër kamera në anën e pasme, i përbërë nga një sensor kryesor 48 megapiksel, një lente me kënd ultra të gjerë 8 megapiksel, një lente makro 2 megapikselë dhe një sensor thellësie 2 megapikselë për shkrepjet e portretit. Kamera e përparme ka një rezolucion prej 13 megapikselësh dhe mbështet veçoritë e bukurisë së AI.

Redmi Note 8 është i disponueshëm në variantet e ruajtjes 32 GB, 64 GB dhe 128 GB, me opsionin për të zgjeruar hapësirën ruajtëse përmes një karte microSD. Ai gjithashtu përmban një skaner të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në pjesën e pasme, një fole kufjesh 3.5 mm dhe një bateri 4,000 mAh që mbështet karikimin e shpejtë deri në 18 W.

Specifikat te Xiaomi Redmi Note 8

Ekrani:

Ekran me prekje kapacitive IPS LCD 6,3 inç me 16 milion ngjyra
Rezolucioni prej 1080 x 2340 piksele, raporti i pamjes 19,5:9
Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori:

Qualcomm Snapdragon 665
CPU me tetë bërthama
GPU Adreno 610

Kamera:

Konfigurimi i kamerës së pasme me katër
48 MP, sensor primar f/1.8
8 MP, lente me kënd ultra të gjerë f/2.2
Lente makro 2 MP, f/2.4
Sensori i thellësisë 2 MP, f/2.4
Blic LED, HDR, panorama
Kamera e përparme 13 MP, f/2.0

Bateria:

Bateri Li-Po jo e lëvizshme 4000 mAh
Karikimi i shpejtë 18 W

Lidhshmëria:

Dual-SIM (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)
4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS me A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
Port infra të kuqe, radio FM, USB Type-C 2.0

Na ndiqni në rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok