XIAOMI NOTE 10 PRO 128/6 I RI

28,910 L

Pershkrimi Specifik:

 • Ekran: AMOLED 6,47 inç
 • Procesori: Qualcomm Snapdragon 730G
 • Memoria: 128GB
 • Bateria: 5260 mAh

 

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Xiaomi Note 10 Pro ne shitje

Xiaomi Note 10 Pro ne shitje nga SATURNDAY. Ai ka një ekran AMOLED 6.47 inç me një rezolucion prej 1080 x 2340 piksele dhe një raport pamjeje 19.5:9. Ekrani mbrohet nga Corning Gorilla Glass 5. Telefoni mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 730G. Ai funksionon në softuerin MIUI 11 të Xiaomi bazuar në Android 9.0 (Pie), i cili mund të përmirësohet në MIUI 12 bazuar në Android 11.

Kamera e Note 10 Pro

Kamera e Note 10 Pro ka një kamera të pasme i përbërë nga një sensor kryesor 108 megapiksel, një lente telefoto 12 megapiksel, një lente telefoto 5 megapiksel, një lente ultra e gjerë 20 megapiksel dhe një makro 2 megapiksel. lente. Në pjesën e përparme, ka një kamerë selfie 32 megapikselë.

Karakteristikat te Note 10 Pro

Ekrani:

 • Ekran AMOLED 6,47 inç
 • Rezolucioni prej 1080 x 2340 piksele
 • Raporti i pamjes 19,5:9
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori:

 • Qualcomm Snapdragon 730G
 • CPU me tetë bërthama
 • GPU Adreno 618

Memoria:

 • 6 GB RAM
 • 128 GB memorie të brendshme
 • Nuk ka mundësi ruajtjeje të zgjerueshme

Softueri:

 • MIUI 11 i bazuar në Android 9.0 (Pie), i përditësuar në MIUI 12 bazuar në Android 11

Kamerat:

 • Konfigurimi i penta-kamerës në anën e pasme:
 • Sensori kryesor 108 megapiksel me hapje f/1.7
 • Lente telefoto 12 megapiksel me aperturë f/2.0, zmadhim optik 2x
 • Lente telefoto 5 megapiksel me aperturë f/2.0, zmadhim optik 5x
 • Lente ultra e gjerë 20 megapiksel me hapje f/2.2, fushë shikimi 117 gradë
 • Lente makro 2 megapikselë me hapje f/2.4
 • Kamera selfie 32 megapikselë me hapje f/2.0

Bateria:

 • Bateria 5260 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 30 W
 • Porta USB Type-C

Karakteristika te tjera:

 • Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve në ekran
 • fole kufjesh 3.5 mm
 • NFC
 • Bluetooth 5.0
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac

Xiaomi Note 10 Pro cmimi

Për Xiaomi Note 10 Pro cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok