XIAOMI NOTE 10 LITE 64/4 I RI

23,600 L

Pershkrimi Specifik:

 • Ekrani: AMOLED 6,47 inç
 • Procesori: Çipi Qualcomm Snapdragon 730G
 • Bateria: Bateria 5,260 mAh

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit:

Xiaomi Mi Note 10 Lite ne shitje

Xiaomi Mi Note 10 Lite ne shitje nga SATURNDAY. Note 10 Lite përmban një ekran AMOLED 6,47 inç me një rezolucion prej 1080 x 2340 piksele. Mundësohet nga chipset Qualcomm Snapdragon 730G me një CPU tetë bërthama dhe GPU Adreno 618. Mi Note 10 Lite është i pajisur me katër kamera në pjesën e pasme, i përbërë nga një sensor kryesor 64 megapiksel, një lente me kënd ultra të gjerë 8 megapiksel, një sensor thellësie 5 megapiksel dhe një makro 2 megapiksel. lente. Ai gjithashtu ka një kamerë të përparme 16 megapikselë.

Karakteristikat të Xiaomi Mi Note 10 Lite 

Ekrani:

 • Ekran AMOLED 6,47 inç me rezolucion prej 1080 x 2340 piksele
 • Dendësia e pikselit 398 ppi
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori:

 • Çipi Qualcomm Snapdragon 730G
 • CPU me tetë bërthama (2×2,2 GHz Kryo 470 Gold & 6×1,8 GHz Kryo 470 Argjend)
 • GPU Adreno 618

Memoria:

 • 4 GB RAM ose 64 GB memorie të brendshme (jo e zgjerueshme)

Kamera e pasme:

 • Konfigurimi i kamerës me katër:
 • Sensori kryesor 64 megapiksel me hapje f/1.9
 • Lente me kënd ultra të gjerë 8 megapiksel me hapje f/2.2 dhe fushëpamje 120 gradë
 • Sensori i thellësisë 5 megapiksel me hapje f/2.4
 • Lente makro 2 megapikselë me hapje f/2.4
 • Blic me dy ton me dy LED
 • Regjistrim video 4K me 30 fps

Kamera perballe:

 • Kamera e përparme 16 megapikselë me hapje f/2.5

Bateria:

 • Bateria 5,260 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 30 W
 • Porta USB Type-C

Sistemi operativ:

 • MIUI 11, bazuar në Android 10

Lidhshmëria:

 • Mbështetje me dy karta SIM
 • 4G LTE,
 • Wi-Fi 802.11
 • Bluetooth 5.0,
 • GPS,
 • NFC,
 • IR Blaster
  fole kufjesh 3.5 mm

Karakteristika te tjera:

 • Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve në ekran
 • Shkyçja me fytyrë
 • Sensorë përshpejtues, xhiro, afërsi, busull

Dimensionet dhe pesha:

 • 157,8 x 74,2 x 9,7 mm (6,21 x 2,92 x 0,38 inç)
 • 204 g (7,20 oz)

Xiaomi Mi Note 10 Lite cmimi

Per Xiaomi Mi Note10 Lite cmimi i arsyeshem.

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Faceb0ok | Instagram | TikTok