XIAOMI NOTE 10 64/4 I RI

21,830 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit:

Xiaomi Note 10 ne shitje

Xiaomi Note 10 ne shitje nga SATURNDAY. Telefoni përmban një ekran AMOLED 6,47 inç me një rezolucion prej 1080 x 2340 piksele, duke ofruar një përvojë të qartë dhe të gjallë shikimi. Telefoni mundësohet nga një çip Qualcomm Snapdragon 730G. Ai gjithashtu ka një bateri të madhe 5260 mAh, duke siguruar një kohë të gjatë përdorimi.

Kamera:

Note 10 ka një sistem unik kamerash, që përmban një konfigurim penta-kamere në pjesën e pasme. Kjo përfshin një kamerë kryesore 108 megapikselë, lente telefoto 12 megapikselë, lente telefoto 5 megapikselë, lente ultra të gjerë 20 megapikselë dhe lente makro 2 megapikselë. Telefoni gjithashtu ka një kamerë të përparme 32 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Karakteristikat të Xiaomi Note 10

Ekrani:

 • Ekran me prekje AMOLED kapacitiv 6,47 inç me 16 milion ngjyra
 • Rezolucioni prej 1080 x 2340 piksele, raporti i pamjes 19,5:9
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori:

 • Qualcomm Snapdragon 730G tetë bërthama (2×2,2 GHz Kryo 470 Gold & 6×1,8 GHz Kryo 470 Argjend)
 • GPU Adreno 618

Memoria:

 • 4 GB RAM
 • 64 GB memorie të brendshme (pa hapësirë ​​ruajtëse të zgjerueshme)

Kamerat:

 • Konfigurimi i penta-kamerës në anën e pasme:
 • Sensori kryesor 108 MP me hapje f/1.7
 • Lente telefoto 12 MP me hapje f/2.0
 • Lente telefoto 5 MP me hapje f/2.0
 • Lente ultra e gjerë 20 MP me hapje f/2.2
 • Lente makro 2 MP me hapje f/2.4
 • Kamera e përparme 32 MP me hapje f/2.0

Bateria:

 • Bateri Li-Po e pa lëvizshme 5260 mAh
 • Karikimi i shpejtë 30 W (58% në 30 min., 100% në 65 min.)
 • Shpërndarja e energjisë USB 3.0
 • Karikimi i kundërt 5 W

Lidhshmëria:

 • SIM e dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)
 • Lidhja 4G LTE
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX HD
 • GPS me A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
 • NFC

Dimensionet dhe pesha:

 • 157,8 x 74,2 x 9,7 mm (6,21 x 2,92 x 0,38 inç)
 • 208 g (7,34 oz)

Xiaomi Note 10 cmimi

Për Xiaomi Note 10 cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Faceb0ok | Instagram | TikTok