Samsung S9 Plus

Përshkrimi i Produktit

 • Ekran: Super AMOLED 6,2 inç
 • Sistemi operativ: Android 10.0
 • Bateria: 3500 mAh
 • Pesha: 189 g

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Samsung S9 Plus në shitje

Samsung S9 Plus në shitje nga SATURNDAY. Galaxy S9 Plus është i pajisur me një ekran të madh 6.2 inç Super AMOLED me një rezolucion prej 2960 x 1440 piksele, duke i dhënë një densitet piksel prej 529 piksele për inç.

Galaxy S9 Plus është i pajisur me një procesor Qualcomm Snapdragon 845 dhe është i pajisur me një sistem me kamera të dyfishtë në anën e pasme, i përbërë nga një kamerë kryesore 12 megapikselë me një hapje të ndryshueshme prej f/1.5 në f/2.4 dhe një kamerë telefoto 12 megapikselë me hapje f/2.4. Kamera e përparme është një sensor 8 megapiksel me një hapje prej f/1.7.

Karakteristikat

Ekrani i Galaxy S9 Plus:

 • Ekran Super AMOLED 6,2 inç
 • Rezolucioni 2960 x 1440 piksele
 • Raporti i pamjes 18.5:9
 • 529 piksele për inç
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori i Galaxy S9 Plus:

 • Procesori Qualcomm Snapdragon 845
 • CPU me tetë bërthama
 • GPU Adreno 630

Kamerat te Galaxy S9 Plus:

 • Konfigurimi i dyfishtë i kamerës së pasme:
 • Kamera kryesore 12 megapikselë me hapje të ndryshueshme , Dual Pixel PDAF, OIS
 • Kamera telefoto 12 megapiksel me aperturë f/2.4, zmadhim optik 2x, PDAF, OIS
 • Kamera e përparme: Sensori 8 megapiksel me hapje f/1.7

Bateria e Galaxy S9 Plus:

 • Bateria 3500 mAh
 • Karikimi i shpejtë (Quick Charge 2.0)
 • Mbështetje për karikimin pa tel Qi

Lidhshmëria e Galaxy S9 Plus:

 • 4G LTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, USB Type-C, fole kufjesh 3.5 mm

Sistemi operativ i Galaxy S9 Plus:

 • Android 10.0

Karakteristika të tjera të Galaxy S9 Plus:

 • Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve (i montuar në pjesën e pasme)
 • Teknologjia e njohjes së fytyrës
 • IP68 rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit
 • Altoparlantët stereo të akorduar nga AKG
 • Samsung DeX
 • Asistent personal Bixby me buton të dedikuar

Samsung S9 Plus çmimi

Samsung S9 Plus çmimi më i arsyeshëm dhe më i mirë në treg