SAMSUNG S8PLUS 64 GB VITRINE

21,240 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: Super AMOLED 6,2 inç
 • Procesori: Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835
 • Memoria: 64GB
 • Kamera e Pasme: 12 MP (e gjerë)

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy S8 Plus Vitrine ne shitje

Samsung Galaxy S8 Plus Vitrine ne shitje nga SATURNDAY. Smartphoni përmban një ekran të madh 6.2 inç Super AMOLED me një rezolucion prej 1440 x 2960 piksele, që i jep një densitet piksel prej 529 piksele për inç. Ekrani ka një dizajn të lakuar, i cili ndihmon në zvogëlimin e kornizave dhe për ta bërë telefonin të duket më zhytës.

Smartphoni mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 835 (në disa rajone) ose një procesor Exynos 8895 (në të tjera), në varësi të rajonit. Telefoni ka një kamerë të pasme 12 megapikselë me një hapje prej f/1.7, e cila ndihmon për të kapur foto të shkëlqyera në kushte me dritë të ulët. Gjithashtu ka një kamerë të përparme 8 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Karakteristikat te Galaxy S8 Plus

Ekrani i Galaxy S8 Plus:

 • Ekran me prekje kapacitiv Super AMOLED 6,2 inç, 16 milion ngjyra, rezolucion 1440 x 2960 piksele, densitet 529 ppi, mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori i Galaxy S8 Plus:

 • Qualcomm MSM8998 Snapdragon 835 (10 nm) – SHBA dhe Kinë ose Exynos 8895 (10 nm) – EMEA

Memoria e Galaxy S8 Plus:

 • RAM: 4 GB
 • Hapësira ruajtëse e brendshme: 64 GB, e zgjerueshme përmes kartës microSD deri në 512 GB (përdor slotin SIM 2)

Kamera e pasme e Galaxy S8 Plus:

 • 12 MP, hapje f/1.7, 26 mm (e gjerë), 1/2.55″, 1.4 µm, OIS, PDAF me piksel të dyfishtë

Kamera e përparme e Galaxy S8 Plus:

 • 8 MP, hapje f/1.7, 25 mm (e gjerë), 1/3.6″, 1.22µm, AF

Sistemi operativ i Galaxy S8 Plus:

 • Android 7.0 (Nougat), i përmirësuar në Android 9.0 (Pie), One UI

Bateria e Galaxy S8 Plus:

 • Bateri Li-Ion jo e lëvizshme 3,500 mAh, Karikim i shpejtë i baterisë (Quick Charge 2.0), Karikim me valë Qi/PMA (në varësi të tregut)

Sensorët te Galaxy S8 Plus:

 • Skaneri i irisit, gjurmët e gishtërinjve (i vendosur prapa), akselerometër, xhiro, afërsia, busull, barometër, rrahjet e zemrës, SpO2

Lidhshmëria:

 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, USB Type-C 3.1

Përmasat:

 • 159,5 x 73,4 x 8,1 mm (6,28 x 2,89 x 0,32 inç)

Pesha:

 • 173 g (6.10 oz)

Karakteristika të tjera:

 • IP68 rezistent ndaj pluhurit/ujit (deri në 1,5 m për 30 minuta), Samsung DeX, Samsung Pay, Asistent virtual Bixby, fole kufjesh 3,5 mm, altoparlantë stereo, Ekran gjithmonë aktiv, HDR10

Samsung Galaxy S8 Plus cmimi

Per Samsung Galaxy S8 Plus cmimi eshte i arsyeshëm

Na ndiqni në rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok