SAMSUNG S8 64 GB VITRINE

18,880 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy S8 ne shitje

Samsung Galaxy S8 ne shitje nga SATURNDAY. Galaxy S8 një ekran 5.8 inç Super AMOLED me një rezolucion prej 1440 x 2960 piksele, duke i dhënë një densitet piksel prej 570 ppi. Ekrani i Galaxy S8 ka një raport pamjeje 18.5:9, i cili është më i gjatë se raporti standard i pamjes 16:9 që gjendet në shumicën e telefonave inteligjentë.

Galaxy S8 mundësohet nga një çip Qualcomm Snapdragon 835 (në disa rajone, mund të përdorë një chipset Exynos 8895) me një procesor tetë bërthamash (4 bërthama me shpejtësi 2.3 GHz dhe 4 bërthama me 1.7 GHz). Galaxy S8 përmban një kamerë të pasme 12 megapikselë me një hapje f/1.7, stabilizim optik të imazhit dhe fokus automatik me zbulimin e fazës. Kamera e përparme është një aparat fotografik 8 megapiksel me një hapje f/1.7.

Karakteristikat te Galaxy S8

Dimensioni dhe pesha te Galaxy S8:

 • Përmasat: 148,9 x 68,1 x 8,0 mm (5,86 x 2,68 x 0,31 inç)
 • Pesha: 155 g (5.47 oz)

Ekrani i Galaxy S8:

 • Ekran Super AMOLED 5,8 inç
 • Rezolucioni: 1440 x 2960 piksele
 • Dendësia e pikselit: 570 ppi
 • Raporti i pamjes 18.5:9
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori dhe memoria e Galaxy S8:

 • Çipa Qualcomm Snapdragon 835 (në disa rajone, mund të përdorë një çip Exynos 8895)
 • CPU me tetë bërthama (4×2,3 GHz Mongoose M2 & 4×1,7 GHz Cortex-A53)
 • GPU: Adreno 540 (Snapdragon) ose Mali-G71 MP20 (Exynos)

Kamera e Galaxy S8:

 • Kamera e pasme: 12 MP, hapja f/1.7, madhësia e pikselit 1/2.55″, 1.4 µm, PDAF me piksel të dyfishtë, OIS
 • Kamera e përparme: 8 MP, aperture f/1.7, fokusim automatik
 • Regjistrimi i videove: [email protected], [email protected], [email protected], HDR, rekord me dy video.

Bateria e Galaxy S8:

 • Bateri Li-Ion jo e lëvizshme 3000 mAh
 • Karikimi i shpejtë (Quick Charge 2.0)
 • Karikimi me valë Qi/PMA (në varësi të tregut)

Samsung Galaxy S8 cmimi

Për Samsung Galaxy S8 cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni në rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok