SAMSUNG S20 ULTRA 256 GB VITRINE

51,920 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi Produktit

Samsung Galaxy S20 Ultra në shitje

Samsung Galaxy S20 Ultra në shitje nga SATURNDAY. Galaxy S20 Ultra përmban një ekran 6,9 inç Dynamic AMOLED 2X me një rezolucion prej 3200 x 1440 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi prej 120 Hz. Pajisja mundësohet nga chipset Exynos 990 ose Snapdragon 865 (në varësi të rajonit).

Galaxy S20 Ultra vjen i pajisur me një konfigurim me katër kamerë në anën e pasme, i përbërë nga një sensor kryesor 108 megapiksel, një lente telefoto periskop me 48 megapiksel, një lente ultra të gjerë 12 megapikselë dhe një sensor thellësie ToF 3D. Pajisja gjithashtu përmban një kamera të përparme 40 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Karakteristika të Galaxy S20 Ultra

Ekrani i Galaxy S20 Ultra:

 • Ekran 6,9 inç Dynamic AMOLED 2X
 • Rezolucioni prej 3200 x 1440 piksele
 • Shpejtësia e rifreskimit prej 120 Hz
 • Mbështetje HDR10+
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 6
 • Ekran gjithmonë i ndezur

Procesori i Galaxy S20 Ultra:

 • Çipa Exynos 990 (Global) ose Snapdragon 865 (SHBA)
 • CPU me tetë bërthama (2×2,73 GHz Mongoose M5 & 2×2,50 GHz Cortex-A76 & 4×2,0 GHz Cortex-A55) – Global
 • Adreno 650 GPU – SHBA
 • GPU Mali-G77 MP11 – Global

Memoria e Galaxy S20 Ultra:

 • 256 GB memorie të brendshme
 • Zgjerohet deri në 1 TB përmes kartës microSD

Kamerat e Galaxy S20 Ultra:

 • Konfigurimi me katër kamera në anën e pasme:
 • Sensori kryesor 108 megapiksel, hapja f/1.8, madhësia e pikselit 0.8µm, PDAF, OIS
 • Lente telefoto periskop me 48 megapiksel, hapje f/3,5, madhësi piksel 0,8 μm, PDAF, OIS, zmadhim optik 4x, zmadhim hibrid
 • 10x, zmadhim dixhital 100x
 • Lente ultra e gjerë 12 megapikselë, hapje f/2.2, madhësi pixel 1.4µm
 • Sensori i thellësisë ToF 3D
 • Kamera e përparme 40 megapiksel, hapje f/2.2, madhësi pixel 0.7 μm, PDAF
 • Regjistrim video 8K me 24 fps, 4K me 60 fps, 1080p me 240 fps

Bateria e Galaxy S20 Ultra:

 • Bateria jo e lëvizshme 5000 mAh
 • Karikimi i shpejtë (deri në 45 W)
 • Shpërndarja e energjisë USB 3.0
 • Karikimi i shpejtë me valë Qi/PMA (deri në 15 W)
 • Karikimi i kundërt me valë (9W)

Samsung Galaxy S20 Ultra cmimi

Për Samsung Galaxy S20 Ultra cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg