Samsung S20 FE 8/128GB

44,460 L

Përshkrimi Specifik

 • Ekrani: Super AMOLED 6,5 inç
 • Processori: Qualcomm Snapdragon 865
 • Memoria: 128 GB ROM
 • Kamera: 12 + 12 + 8 MP

 

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy S20 FE në shitje

Samsung Galaxy S20 FE në shitje nga SATURNDAY. Galaxy S20 FE përmban një ekran Super AMOLED 6,5 inç me një rezolucion prej 2400 x 1080 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi 120 Hz, i cili ofron një përvojë të qetë dhe të përgjegjshme të përdoruesit dhe mundësohet nga procesori Qualcomm Snapdragon 865.

Kamera

Për sa i përket kamerave, Galaxy S20 FE ka një sistem kamerash të pasme me tre lente, i përbërë nga një kamera kryesore 12 megapikselë, një kamerë ultra e gjerë 12 megapikselë dhe një kamerë telefoto 8 megapikselë me zmadhim optik 3x. Gjithashtu ka një kamerë të përparme 32 megapikselë për selfie dhe video thirrje me cilësi të lartë.

Karakteristikat të Galaxy S20 FE

Ekrani:

 • Ekran Super AMOLED 6,5 inç
 • Rezolucioni 2400 x 1080 piksele
 • Shpejtësia e rifreskimit 120 Hz

Procesori:

 • Qualcomm Snapdragon 865 ose Samsung Exynos 990

Memoria:

 • 8 GB RAM
 • 128 GB memorie të brendshme
 • Hapësirë ​​ruajtëse e zgjerueshme me MicroSD deri në 1 TB

Kamera:

 • Konfigurimi i trefishtë i kamerës së pasme me një sensor kryesor 12 megapiksel, një lente ultra të gjerë 12 megapiksel dhe një lente telefoto 8 megapikselë me zmadhim optik 3x
 • Regjistrim video deri në 4K
 • Kamera e përparme 32 megapikselë

Bateria:

 • Kapaciteti i baterisë 4,500 mAh
 • Aftësia e karikimit të shpejtë deri në 25 W
 • Karikimi me valë

Karakteristika te tjera:

 • Lidhja 5G (në disa rajone)
 • Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve nën ekran
 • IP68 rezistencë ndaj pluhurit dhe ujit
 • Altoparlantët stereo
 • NFC

Samsung Galaxy S20 FE cmimi

Për Samsung Galaxy S20 FE cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok