SAMSUNG S20 FE 5G 128 GB VITRINE

46,020 L

Pershkrimi i Produktit

 • Ekrani: 6,5 inç Super AMOLED
 • Processori: Qualcomm Snapdragon 865
 • Bateria: 4500 mAh
 • Sistemi Operativ: Android 10

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Samsung Galaxy S20 FE 5G është i pajisur me një ekran Super AMOLED 6,5 inç me një rezolucion prej 2400 x 1080 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi 120 Hz, duke e bërë atë të shkëlqyeshëm për lojëra dhe shikimin e videove me cilësi të lartë. Mundësohet nga chipset Qualcomm Snapdragon 865.

S20 FE 5G ka një konfigurim të trefishtë të kamerës në anën e pasme, duke përfshirë një sensor primar 12 megapiksel, një lente ultra të gjerë 12 megapikselë dhe një lente telefoto 8 megapikselë me zmadhim optik 3x. Gjithashtu përmban një kamerë të përparme 32 megapikselë për selfie dhe video thirrje me cilësi të lartë.

Karakteristika të Galaxy S20 FE 5G

Ekrani:

 • 6,5 inç Super AMOLED, 1080 x 2400 piksele, frekuenca e rifreskimit 120 Hz

Processori  iGalaxy S20 FE 5G:

 • Qualcomm Snapdragon 865

GPU i Galaxy S20 FE 5G:

 • Adreno 650

Memoria i Galaxy S20 FE 5G:

 • 128 GB, e zgjerueshme deri në 1 TB me kartë microSD

Bateria i Galaxy S20 FE 5G:

 • 4500 mAh,
 • jo e lëvizshme,
 • karikim i shpejtë 25 W,
 • furnizim me energji USB 3.0,
 • karikim i shpejtë pa tel Qi/PMA 15 W,
 • karikim i kundërt me valë 4,5 W

Sistemi operativ i Galaxy S20 FE 5G:

 • Android 10, One UI 2.5

Kamera e pasme i Galaxy S20 FE 5G:

 • Sensori kryesor 12 MP, hapja f/1.8, madhësia e sensorit 1/1.76″, madhësia e pikselit 1.8µm, PDAF me piksel të dyfishtë, OIS
 • Sensori me kënd ultra të gjerë 12 MP, hapja f/2.2, madhësia e sensorit 1/3.0″, madhësia e pikselit 1.12 µm
 • Sensori telefoto 8MP, hapja f/2.4, madhësia e sensorit 1/4.5″, madhësia e pikselit 1.0µm, PDAF, OIS, zmadhimi hibrid 3x

Kamera e përparme i Galaxy S20 FE 5G:

 • Sensori 32 MP, hapja f/2.2, madhësia e sensorit 1/2.74″, madhësia e pikselit 0.8µm

Samsung Galaxy S20 FE 5G cmimi

Për Samsung Galaxy S20 FE 5G cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg