SAMSUNG S20 FE 5G 128 GB I RI

53,100 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy S20 FE 5G në shitje

Samsung Galaxy S20 FE 5G në shitje nga SATURNDAY. “FE” do të thotë Fan Edition dhe kjo pajisje synon të ofrojë veçori të nivelit të lartë me një çmim më të përballueshëm. Galaxy S20 FE 5G është i pajisur me një ekran Super AMOLED 6,5 inç me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele, një shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe mbështetje për HDR10+.

Galaxy S20 FE 5G mundësohet nga çipi Qualcomm Snapdragon 865, i cili është një procesor i nivelit të lartë që ofron performancë të shpejtë dhe të qetë.

Galaxy S20 FE 5G ka një sistem kamerash të trefishtë, i përbërë nga një kamerë kryesore 12 megapikselë, një kamerë ultra e gjerë 12 megapikselë dhe një kamerë telefoto 8 megapikselë. Në pjesën e përparme ka një kamerë 32 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Karakteristikat te Galaxy S20 FE 5G

Ekrani i Galaxy S20 FE 5G:

 • Ekran Super AMOLED 6,5 inç
 • Rezolucioni 1080 x 2400 piksele
 • Shpejtësia e rifreskimit 120 Hz
 • Mbështetje HDR10+

Dimensionet  te Galaxy S20 FE 5G:

 • 159,8 x 74,5 x 8,4 mm
 • 190 g

Processori i Galaxy S20 FE 5G:

 • Qualcomm Snapdragon 865 (modeli amerikan)
 • Exynos 990 (modeli ndërkombëtar)

Kamerat te Galaxy S20 FE 5G:

 • Konfigurimi i kamerës së pasme: Kamera kryesore 12MP me hapje f/1.8, kamera ultra e gjerë 12MP me hapje f/2.2, kamerë telefoto 8MP me hapje f/2.4 dhe zmadhimi optik 3x
 • Kamera e përparme: 32 MP me hapje f/2.2

Bateria e Galaxy S20 FE 5G:

 • Bateria 4500 mAh
 • Karikimi i shpejtë 25 W
 • Karikimi me valë 15 W
 • Karikimi i kundërt me valë 4,5 W

Sistemi operativ i Galaxy S20 FE 5G:

 • Android 10
 • One UI 2.5

Lidhshmëria:

 • 5G (nën-6 GHz dhe mmWave)
 • 4G LTE
 • Wi-Fi 6
 • Bluetooth 5.0
 • NFC
 • USB Type-C
 • GPS

Karakteristika te tjera:

 • Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve në ekran
 • FaceID
 • IP68 rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit
 • Altoparlantët stereo
 • Dolby Atmos
 • Samsung DeX
 • Samsung Pay