SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA 512GB

117,000 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy S22 Ultra ne shitje

Samsung Galaxy S22 Ultra ne shitje nga SATURNDAY. Galaxy S22 Ultra përmban një ekran të madh 6,8 inç Dynamic AMOLED 2X me një rezolucion prej 1440 x 3200 piksele dhe një shpejtësi të lartë rifreskimi prej 120 Hz. Ai gjithashtu ka mbështetje HDR10+ dhe një skaner të gjurmëve të gishtërinjve nën ekran. Galaxy S22 Ultra mundësohet nga procesori më i fundit Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 ose Exynos 2200 i Samsung (në varësi të rajonit)

Kamerat

Pajisja ka një konfigurim me katër kamera në anën e pasme, i përbërë nga një sensor primar 108 MP, një lente ultra e gjerë 12 MP, një lente telefoto 10 MP me zmadhim optik 3x dhe një lente telefoto periskop 10 MP me zmadhim optik 10x. Gjithashtu ka një kamerë të përparme 40 MP për selfie dhe video thirrje.

Karakteristikat te Galaxy S22 Ultra

Përmasat: 164.4 x 75.0 x 8.8 mm
Pesha: 234 g

Ekrani:

 • 6.8 inç, Dynamic AMOLED 2X, rezolucion 1440 x 3200 piksele
 • Shpejtësia e rifreskimit 120 Hz
 • Mbështetje HDR10+
 • Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve nën ekran

Procesori:

 • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 ose Samsung Exynos 2200 (në varësi të rajonit)
 • GPU Adreno 730 ose Mali-G78 MP14

Kamerat:

Kamera Kryesore 

 • 108 MP, f/1,8, 23 mm (e gjerë), 1/1,33″, 0,8µm, PDAF, AF me laser, OIS
 • 10 MP, f/4,9, 230 mm (telefoto me periskop), 1/3,52″, 1,12µm, PDAF me piksel të dyfishtë, OIS, zmadhimi optik 10x
 • 10 MP, f/2.4, 70 mm (telefoto), 1/3.52″, 1.12µm, PDAF me piksel të dyfishtë, OIS, zmadhim optik 3x
 • 12 MP, f/2.2, 13 mm, 120˚ (ultraide), 1/2.55″, 1.4µm, PDAF me dy piksel, video super e qëndrueshme
 • Përmban blic LED, auto-HDR, panoramë
 • Video [email protected], [email protected]/60fps, [email protected]/60/240fps, [email protected], HDR10+, regjistrim stereo zëri, xhiro-EIS

Kamera Selfie

Bateria:

 • Lloji Li-Ion 5000 mAh, jo i lëvizshëm
 • Karikimi me tela 45W, PD3.0
 • 15W wireless (Qi/PMA)
 • 4.5W me valë të kundërt

Samsung Galaxy S22 Ultra cmimi

Për Samsung Galaxy S22 Ultra cmimi eshte i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale

Facebook | Instagram | TikTok