SAMSUNG S21 PLUS 128 GB VITRINE

62,540 L

Përshkrimi Specifik

 • Ekrani: 6,7 inç Dynamic AMOLED 2X
 • Processori: Exynos 2100
 • Bateria: 4800 mAh
 • Sistemi Operativ: Android 11

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit:

Samsung Galaxy S21 Plus Vitrine ne shitje

Samsung Galaxy S21 Plus Vitrine ne shitje nga SATURNDAY. Galaxy S21 Plus përmban një ekran të madh 6,7 inç Dynamic AMOLED 2X me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi 120 Hz, duke ofruar një përvojë shikimi të qetë dhe gjithëpërfshirëse. Galaxy S21 Plus mundësohet nga një procesor Exynos 2100. Galaxy S21 Plus funksionon në sistemin operativ Android 11, i mbivendosur me One UI 3.1 të Samsung.

Galaxy S21 Plus ka një të trefishtë të kamerës në pjesën e pasme, të përbërë nga një lente e gjerë 12 megapikselë, një lente ultra e gjerë 12 megapikselë dhe një lente telefoto 64 megapikselë. Në pjesën e përparme ka një kamerë selfie 10 megapikselë.

Karakteristikat të Galaxy S21 Plus

Ekrani i Galaxy S21 Plus:

 • 6,7 inç Dynamic AMOLED 2X, shpejtësia e rifreskimit 120 Hz, rezolucion 2400 x 1080 piksele
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass Victus

Procesori i Galaxy S21 Plus:

 • Exynos 2100 (Global) / Qualcomm Snapdragon 888 (SHBA)
 • Tetë bërthama (1×2,9 GHz Cortex-X1 & 3×2,80 GHz Cortex-A78 & 4×2,2 GHz Cortex-A55)
 • GPU Mali-G78 MP14 (Global) / Adreno 660 (SHBA)

Kamerat te Galaxy S21 Plus:

 • Konfigurimi i trefishtë i kamerës së pasme:
 • Kamera kryesore 12 MP, hapja f/1.8, madhësia e sensorit 1/1.76″, madhësia e pikselit 1.8 μm, PDAF me piksel të dyfishtë, OIS
 • Kamera ultra e gjerë 12 MP, hapja f/2.2, madhësia e sensorit 1/2.55″, madhësia e pikselit 1.4 µm, fushëpamja 120˚
 • Kamera telefoto 64MP, hapje f/2.0, madhësia e sensorit 1/1.76″, madhësia e pikselit 0.8µm, PDAF, OIS, zmadhimi hibrid 3x, zmadhimi i hapësirës 30x
 • Kamera e përparme 10 MP, hapja f/2.2, madhësia e sensorit 1/3.24″, madhësia e pikselit 1.22 μm, PDAF me piksel të dyfishtë

Bateria e Galaxy S21 Plus:

 • Bateria 4800 mAh
 • Karikim i shpejtë 25 W (USB-PD 3.0)
 • Karikimi me valë 15 W
 • Karikimi i kundërt me valë 4,5 W

Lidhshmëria e Galaxy S21 Plus:

 • 5G, 4G LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, GPS, NFC, USB Type-C 3.2

Sistemi operativ i Galaxy S21 Plus:

 • Android 11 me One UI 3.1

Samsung Galaxy S21 Plus cmimi

Për Samsung Galaxy S21 Plus cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg.