Samsung Galaxy f12

16,965 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: PLS IPS 6,5 inç
 • Procesor: me tetë bërthama Exynos 850
 • Bateria: jo e lëvizshme 6000 mAh
 • Sistemi operativ: Android 11

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy F 12 në shitje

Samsung Galaxy F 12 në shitje nga SATURNDAY. Galaxy f 12 ka një ekran PLS IPS 6,5 inç me një rezolucion prej 720 x 1600 piksele dhe një nivel waterdrop që strehon kamerën e përparme. Pajisja mundësohet nga një procesor Exynos 850 me tetë bërthama.

Telefoni ka katër kamera në anën e pasme, i cili përfshin një sensor kryesor 48 megapiksel, një sensor ultra të gjerë 5 megapiksel, një sensor thellësie 2 megapiksel dhe një sensor makro 2 megapiksel. Në pjesën e përparme ka një kamerë selfie 8 megapikselë. Pajisja ka gjithashtu një bateri masive 6,000 mAh që mbështet karikimin e shpejtë 15 W dhe funksionon në Android 11 me One UI 3.1 të Samsung në krye.

Karakteristika të Galaxy f 12

Ekrani i Galaxy f 12:

 • Ekran PLS IPS 6,5 inç
 • Rezolucioni 720 x 1600 piksele
 • Raporti i pamjes 20:9
 • Prerje në stilin e pikave të ujit

Procesori i Galaxy f 12:

 • Procesor me tetë bërthama Exynos 850
 • Teknologjia e procesit 8 nm
 • GPU Mali-G52

Kamerat te Galaxy f 12:

 • Konfigurimi me katër kamera në anën e pasme
 • Sensori kryesor 48 megapiksel me hapje f/2.0
 • Sensori ultra i gjerë 5 megapiksel me hapje f/2.2
 • Sensori i thellësisë 2 megapiksel me hapje f/2.4
 • Sensori makro 2 megapiksel me hapje f/2.4
 • Blic LED, HDR, panorama
 • Regjistrim video [email protected]
 • Kamera e përparme 8 megapikselë me hapje f/2.2

Bateria e Galaxy f 12:

 • Bateria jo e lëvizshme 6000 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 15 W

Lidhshmëria:

 • Mbështetje me dy karta SIM
 • Lidhja 4G LTE
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n
 • Bluetooth 5.0
 • GPS
 • Porte kufjesh 3.5 mm

Sistemi operativ i Galaxy f 12:

 • Android 11 me One UI 3.1 të Samsung në krye

Karakteristika te tjera:

 • Sensori i gjurmëve të gishtërinjve i montuar në pjesën e pasme
 • FaceID
 • Akselerometër, sensor afërsie
 • E disponueshme në ngjyrat jeshile deti, blu qielli dhe e zeza qiellore.

Samsung Galaxy F12 cmimi

Për Samsung Galaxy F12 cmimi është i arsyshëm

Na ndiqni ne rrjetet sociale:

Facebook | Instagram | TikTok