Samsung Galaxy A22 64gb

Përshkrimi Specifik

 • Ekran: 6.4 inç Super AMOLED
 • Memoria: 64GB (ROM)
 • Bateria: karikim i shpejtë 15 W
 • Pesha: 186 g

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A22 64gb në shitje

Samsung Galaxy A22 64gb në shitje nga SATURNDAY. Samsung Galaxy A22 është i pajisur me një ekran Super AMOLED 6,4 inç me një rezolucion prej 720 x 1600 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi 90 Hz.

Samsung Galaxy A22 është i pajisur me një procesor MediaTek Helio G80 me tetë bërthama dhe është i pajisur me katër kamera në anën e pasme, duke përfshirë një sensor kryesor 48 megapiksel, një lente ultra të gjerë 8 megapikselë, një sensor makro 2 megapiksel dhe një sensor thellësie 2 megapiksel. Në pjesën e përparme, ka një kamerë selfie 13 megapikselë e vendosur brenda një niveli të stilit të ujit.

Karakteristika

Ekrani i Galaxy A22:

 • Ekran 6.4 inç Super AMOLED me rezolucion 720 x 1600 piksele dhe ritëm rifreskimi 90 Hz
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori i Galaxy A22:

 • Procesor me tetë bërthama MediaTek Helio G80 (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55)

Memoria i Galaxy A22:

 • 64 GB memorie të brendshme
 • Hapësirë ​​ruajtëse e zgjerueshme deri në 1 TB përmes kartës microSD (slot i dedikuar)

Kamerat të Galaxy A22:

 • Konfigurimi me katër kamera në anën e pasme:
 • Sensori kryesor 48 megapiksel me hapje f/1.8
 • Lente ultra e gjerë 8 megapiksel me hapje f/2.2 dhe fushëpamje 123 gradë
 • Sensori makro 2 megapiksel me hapje f/2.4
 • Sensori i thellësisë 2 megapiksel me hapje f/2.4
 • Kamera selfie 13 megapikselë me hapje f/2.2

Bateria e Galaxy A22:

 • Kapaciteti i baterisë 5000 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 15 W

Lidhshmëria e Galaxy A22:

 • Mbështetje me dy karta SIM (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)
 • 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, radio FM, USB Type-C 2.0, fole kufjesh 3,5 mm

Samsung Galaxy A22 çmimi

Për Samsung Galaxy A22 çmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg