SAMSUNG A12 64/4 I RI

Pershkrimi Specifik:

 • Ekrani: PLS IPS, 6,5 inç
 • Kamera: 48 MP(i gjerë), AF 5 MP (ultraide), 2 MP (makro), 2 MP (thellësia)
 • Kamera e selfie: 8 MP (i gjerë)
 • Bateria: Li-Po 5000 mAh
 • Pesha: 205 g

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A12 i Ri në shitje

Samsung Galaxy A12 i Ri në shitje nga SATURNDAY. Galaxy A12 përmban një ekran TFT 6,5 inç HD+ (720×1600 piksele) me një prerje të stilit të ujit për kamerën e përparme. Telefoni mundësohet nga një procesor me tetë bërthama MediaTek Helio P35 me frekuencë 2.3 GHz. Pajisja është i pajisur me 4 GB  dhe 64 GB memorie të brendshme. Gjithashtu ka një vend për kartën microSD për ruajtje të zgjerueshme deri në 1 TB.

Galaxy A12 ka një konfigurim me katër kamera në anën e pasme që përfshin një sensor primar 48 megapiksel me një lente f/2.0, një lente me kënd ultra të gjerë 5 megapiksel, një lente makro 2 megapiksel dhe një Sensori i thellësisë 2 megapiksel. Telefoni ka një kamerë të përparme 8 megapikselë me një lente f/2.2 për selfie dhe video thirrje. Pajisja mundësohet nga një bateri 5000 mAh që mbështet karikim të shpejtë 15W.

Karakteristikat te Galaxy A12

Ekrani i Galaxy A12:

 • Lloji: PLS IPS
 • Madhësia: 6,5 inç, 102,0 cm2 (~82,1% raport ekran-trup)
 • Rezolucioni: 720 x 1600 piksele, raporti 20:9 (~ 270 ppi densitet)

Hardware e Galaxy A12:

 • CPU: tetë bërthama (4×2,35 GHz Cortex-A53 & 4×1,8 GHz Cortex-A53)
 • Çipset: Mediatek Helio P35 (12 nm)
 • GPU: PowerVR GE8320

Memoria e Galaxy A12:

 • RAM: 4 GB
 • Hapësira e brendshme: 64 GB
 • Vendi i kartës së kujtesës: microSDXC (slot i dedikuar)

Kamera kryesore e Galaxy A12:

 • Konfigurimi i katër kamerës:
  48 MP, f/2.0, 26 mm (i gjerë), AF
  5 MP, f/2.2, 123˚ (ultraide)
  2 MP, f/2.4, (makro)
  2 MP, f/2.4, (thellësia)
 • Karakteristikat: Blic LED, panorama, HDR
 • Video: [email protected]

Kamera selfie e Galaxy A12:

Bateria e Galaxy A12:

 • Lloji: Li-Po 5000 mAh, jo i lëvizshëm
 • Karikimi: Karikimi i shpejtë 15 W

Lidhshmëria e Galaxy A12:

 • SIM: SIM e dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)
 • Bluetooth: 5.0, A2DP, LE
 • USB: USB Type-C 2.0
 • Foleja e kufjeve: Po
 • Karakteristika te tjera

Samsung Galaxy A12 cmimi

Për Samsung Galaxy A12 cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë ne treg