Samsung A03 core 32/2 3cope

Përshkrimi Specifik

 • Ekrani: 6,5 inç
 • Memoria: 32GB
 • Sistemi Operativ: Android 11
 • Pesha: 205 g
 • Bateria: karikim i shpejtë 15 W

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Samsung A03 core në shitje

Samsung A03 core në shitje nga SATURNDAY. Samsung A03 core ështe i pajisur një ekran TFT 6,5 inç me një rezolucion prej 720 x 1600 piksele. Samsung A03 core mundësohet nga një procesor me katër bërthama MediaTek Helio A20 me frekuencë 1.5 GHz dhe ka 2 GB RAM dhe 32 GB memorie të brendshme që mund të zgjerohet deri në 1 TB përmes një karte microSD.

Në pjesën e përparme të kamerës, Samsung A03 Core është i pajisur me një kamera të vetme të pasme 8 megapikselë me një hapje f/2.2 dhe një kamerë të përparme 5 megapikselë për selfie. Pajisja ushqehet nga një bateri e pa lëvizshme 5000 mAh dhe funksionon në Android 11.

Karakteristika:

Ekrani i Samsung A03 core:

 • Ekran LCD TFT 6,5 inç
 • Rezolucioni 720 x 1600 piksele
 • Raporti i pamjes 20:9

Procesori i Samsung A03 core:

 • Procesor me katër bërthama MediaTek Helio A20 (12 nm).
 • Shpejtësia e procesorit 1.5 GHz

Memoria e Samsung A03 core:

 • 2 GB RAM
 • 32 GB memorie të brendshme
 • Vende për kartën MicroSD (deri në 1 TB)

Sistemi operativ i Samsung A03 core:

 • Android 11
 • Një UI 3.1 Core

Kamera e pasme i Samsung A03 core:

 • Kamera kryesore 8 megapikselë aperturë f/2.2
 • Autofokus
 • Blic LED
 • Regjistrim video [email protected]

Kamera perballe e Samsung A03 core:

Bateria e Samsung A03 core:

 • Bateri Li-Po e pa lëvizshme 5000 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 15 W

Lidhshmëria e Samsung A03 core:

 • SIM e dyfishtë (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë)
 • 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS, radio FM, USB Type-C 2.0, fole audio 3.5 mm

Sensorët të Samsung A03 core:

 • Akselerometër, sensor afërsie

Samsung A03 core çmimi

Samsung A03 core çmimi është i arsyeshëm dhe kanë të njëjtin çmim të tre produktet