SAMSUNG F12 64/4 I RI

16,300 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: PLS IPS 6,5 inç
 • Procesori: Exynos 850 (8 nm)
 • Memoria: 64GB
 • Bateria: 6000 mAh
 • Kamera e pasme: 48 MP (e gjerë),  5 MP (ultraide), 2 MP (thellësi) dhe 2 MP (makro)
 • Kamera e përparme: 8 MP (e gjerë)

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy F12 në shitje

Samsung Galaxy F12 në shitje nga SATURNDAY. Galaxy F12 ka një ekran 6.5 inç HD+ Infinity-V me një rezolucion prej 720 x 1600 piksele. Ekrani ka një raport pamjeje 20:9. Ekrani përdor teknologjinë PLS IPS, e cila është e ngjashme me teknologjinë më popullore IPS LCD dhe ofron kënde të mira shikimi dhe riprodhim ngjyrash. Galaxy F12 mundësohet nga një procesor Exynos 850 me tetë bërthama, Procesori bazohet në një proces fabrikimi 8 nm dhe ka një shpejtësi deri në 2.0 GHz.

Galaxy F12 eshte i pajisur me katër kamera, duke përfshirë një kamerë kryesore 48 megapikselë, një kamerë ultra të gjerë 5 megapikselë, një sensor thellësie 2 megapikselë dhe një kamerë makro 2 megapikselë. Kamera kryesore përdor një sensor Samsung GM2 dhe ka një hapje prej f/2.0. Telefoni ka gjithashtu një kamerë të përparme 8 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Karakteristikat te Galaxy F12

Ekrani:

 • Ekran me prekje kapacitiv PLS IPS 6,5 inç, 16 milion ngjyra, rezolucion 720 x 1600 piksele, raporti i pamjes 20:9

Procesori:

 • Exynos 850 (8 nm)

RAM:

 • 4 GB

Hapësira ruajtëse e brendshme:

 • 64 GB e zgjerueshme përmes kartës microSD (slot i dedikuar)

Kamera e pasme:

 • Konfigurimi i kamerës me katër, duke përfshirë 48 MP, aperturë f/2.0, (e gjerë), PDAF, 5 MP, hapje f/2.2, 123˚ (ultraide), 2 MP, hapje f/2.4, (thellësi) dhe 2 MP, hapje f/2.4, (makro)

Kamera e përparme:

 • 8 MP, hapje f/2.2, (e gjerë)

Sistemi operativ:

 • Android 11, One UI 3.1

Bateria:

 • 6000 mAh bateri e pa lëvizshme Li-Po, karikim i shpejtë 15 W

Lidhshmëria:

 • Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot, Bluetooth 5.0, GPS, NFC (në varësi të tregut), USB Type-C, Radio FM

Pesha:

 • 221 g (7,80 oz)

Samsung Galaxy F12 cmimi

Për Samsung Galaxy F12 cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni në rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok