SAMSUNG A73 8/128GB

44,460 L

rshkrimi Specifik

 • Ekrani: Super AMOLED 6,7 inç
 • Memoria: 128GB
 • Sistemi operativ: Android 11

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A73 në shitje

Samsung Galaxy A73 në shitje nga SATURNDAY. Telefoni përmban një ekran të madh 6,7 inç Super AMOLED me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele, duke ofruar një përvojë vizuale të mprehtë dhe të gjallë. Pajisja mundësohet nga një procesor me tetë bërthama Qualcomm Snapdragon 720G me Adreno 618 GPU, i cili ofron performancë të mirë për detyrat e përditshme si shfletimi në ueb, mediat sociale dhe lojërat.

Telefoni ka një konfigurim me katër kamera në pjesën e pasme, duke shfaqur një sensor primar 64 megapiksel, një lente me kënd ultra të gjerë 12 megapikselë, një lente makro 5 megapikselë dhe një sensor thellësie 5 megapikselë. Në pjesën e përparme ka një kamerë selfie 32 megapikselë për të bërë autoportrete dhe video thirrje me cilësi të lartë.

Karakteristikat të Galaxy A73

Ekrani:

 • Ekran Super AMOLED 6,7 inç
 • Rezolucioni 1080 x 2400 piksele
 • Raporti i pamjes 20:9
 • Shpejtësia e rifreskimit 90 Hz

Procesori:

 • Procesor me tetë bërthama Qualcomm Snapdragon 720G
 • GPU Adreno 618

Memoria:

 • 8 GB RAM
 • 128 GB memorie të brendshme
 • Zgjerohet deri në 1 TB përmes kartës microSD

Kamerat:

 • Konfigurimi i katër kamerës së pasme:
 • Sensori kryesor 64 megapiksel me hapje f/1.8
 • Lente me kënd ultra të gjerë 12 megapikselë me hapje f/2.2
 • Lente makro 5 megapikselë me hapje f/2.4
 • Sensori i thellësisë 5 megapiksel me hapje f/2.4
 • Kamera e përparme 32 megapikselë me hapje f/2.2

Bateria:

 • Bateri 5000 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 25 W

Lidhshmëria:

 • Mbështetje me dy karta SIM
 • 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, port USB Type-C dhe një fole kufjesh 3.5 mm

Sistemi operativ:

 • Android 11 me One UI 3.1

Dimensionet dhe pesha:

 • 164,3 x 76,1 x 7,8 mm
 • 173 g

Na ndiqni ne rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok