Samsung A73 128gb 2cope

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Samsung A73 128GB 2 Copë në shitje

Samsung A73 128GB 2 Copë në shitje nga SATURNDAY. Samsung A73  është i pajisur me një ekran të madh 6,7 ​​inç Super AMOLED Plus me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele.

Samsung A73 është i pajisur me një procesor Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G dhe është i pajisur me një sistem me kamera të katerfishtë në anën e pasme, i përbërë nga një kamerë kryesore Quad 108 MP (i gjerë), 12 MP (tejgjerë), 5 MP (makro) dhe5 MP (thellësi) Kamera e përparme është një sensor 32 megapiksel me një hapje prej f/2.2.

Karakteristikat

Ekrani i Samsung A73:

 • Lloji Super AMOLED Plus, 120 Hz, 800 nits
 • Madhësia 6,7 ​​inç, 108,4 cm2
 • Rezolucioni 1080 x 2400 piksele, raporti 20:9
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori i Samsung A73:

 • Çipi Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G
 • CPU me tetë bërthama
 • GPU Adreno 642L

Kamerat te Samsung A73:

 • Quad 108 MP (i gjerë), PDAF, OIS
  12 MP (tejgjerë)
  5 MP (makro)
  5 MP (thellësi)
 • Përmban blic LED, panorama, HDR

Kamera Selfie: 

 • 32 MP, 26 mm (e gjerë)
 • Përmban HDR

Bateria e Samsung A73:

 • Lloji Li-Po 5000 mAh, jo i lëvizshëm
 • Karikimi me tela 25W

Lidhshmëria e Samsung A73:

 • WLAN Wi-Fi, Wi-Fi Direct
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • Pozicionimi i GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
 • Radio e paspecifikuar
 • USB USB Type-C 2.0, OTG

Sistemi operativ i Samsung A73:

 • OS Android 12, i përmirësuar në Android 13, One UI 5.1

Samsung A73 çmimi

Samsung A73 çmimi 1 + 1 i arsyeshëm dhe ka të njëjtin çmim secili Samsung A73