SAMSUNG A72 128/8 I RI

44,840 L

Pershkrimi i Produktit

 • Ekran: 6,7 inç Super AMOLED Plus
 • Memoria: 128 GB
 • Processori: Qualcomm Snapdragon 720G

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A72 në shitje

Samsung Galaxy A72 në shitje nga SATURNDAY. Galaxy A72 përmban një ekran 6,7 inç Super AMOLED Plus me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi 90 Hz. Galaxy A72 mundësohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 720G.

Galaxy A72 përmban një konfigurim me katër kamera në pjesën e pasme, i përbërë nga një kamerë kryesore 64 megapikselë, një kamerë ultra e gjerë 12 megapikselë, një kamerë telefoto 8 megapikselë dhe një kamerë makro 5 megapikselë. Në pjesën e përparme ka një kamerë 32 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Karakteristika të Galaxy A72

Ekrani i Galaxy A72:

 • Ekran 6,7 inç Super AMOLED Plus
 • Rezolucioni 1080 x 2400 piksele
 • Shpejtësia e rifreskimit 90 Hz
 • Raporti i pamjes 20:9
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Procesori i Galaxy A72:

 • Procesor me tetë bërthama Qualcomm Snapdragon 720G
 • GPU Adreno 618

Memoria e Galaxy A72:

 • 8 GB RAM
 • 128 GB memorie të brendshme
 • Zgjerohet deri në 1 TB përmes kartës microSD

Kamerat te Galaxy A72:

 • Kamerat e pasme:
 • Kamera kryesore 64 megapiksel me hapje f/1.8
 • Kamera ultra e gjerë 12 megapiksel me hapje f/2.2
 • Kamera telefoto 8 megapiksel me aperturë f/2.4 dhe zmadhim optik 3x
 • Kamera makro 5 megapikselë me hapje f/2.4
 • Kamera perballe:
 • Kamera 32 megapiksel me hapje f/2.2

Bateria e Galaxy A72:

 • Kapaciteti i baterisë 5000 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 25 W

Sistemi operativ i Galaxy A72:

 • Android 11 me One UI 3.1

Samsung Galaxy A72 cmimi

Për Samsung Galaxy A72 cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg