SAMSUNG A53 8/128GB

37,440 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i produktit

Samsung Galaxy A53 në shitje

Samsung Galaxy A53 në shitje nga SATURNDAY. Telefoni përmban një ekran 6,5 inç HD+ TFT me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele. Telefoni mundësohet nga një procesor Octa-core.

Pajisja ka një konfigurim me kamerë të katërfishtë në pjesën e pasme që përfshin një sensor kryesor 64 MP  (i gjerë) PDAF, OIS, 12 MP (ultraide), 5 MP (makro) dhe 5 MP (thellësi). Në pjesën e përparme, ka një kamerë selfie 32 megapikselë e vendosur në një nivel dhe nga një bateri 5000 mAh që mbështet karikim të shpejtë 25 W.

Karakteristikat të Galaxy A03 

Ekrani:

 • Ekran Super AMOLED, 120 Hz, 800 nits.
 • Raporti i pamjes 20:9

Procesori:

 • Octa-core (2×2.4 GHz Cortex-A78 & 6×2.0 GHz Cortex-A55)

Kamerat:

 • Kamera e pasme: Konfigurimi i kamerës së katërfishtë 64 MP  (i gjerë) PDAF, OIS, 12 MP (ultraide), 5 MP (makro) dhe 5 MP (thellësi)
 • Kamera selfie: 32 MP (e gjerë)

Bateria:

 • Bateri Li-Po 5000 mAh
 • Karikimi i shpejtë 25 W

Sistemi operativ:

 • Android 12, i përmirësuar në Android 13, One UI 5.1

Lidhshmëria:

 • WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct
 • Bluetooth 5.1, A2DP, LE
 • GPS pozicionimi, GLONASS, GALILEO, BDS
 • NFC Po (varet nga tregu/rajoni)
 • Radio Nr
 • USB USB Type-C 2.0, OTG

Samsung Galaxy A53 cmimi

Për Samsung Galaxy A53 cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjetet sociale :

Facebook | Instagram | TikTok