Samsung a52s 8/128GB 5G

35,100 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: 6,5 inç Super AMOLED
 • Processori: Qualcomm Snapdragon 778G 5G
 • Memoria: 128GB
 • OS: Android 11
 • Bateria: 4500 mAh

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A52s në shitje

Samsung Galaxy A52s në shitje nga SATURNDAY. Telefoni përmban një ekran Super AMOLED 6,5 inç me rezolucion 1080 x 2400 piksele, një çip Snapdragon 778G. Telefoni funksionon në Android 11 me One UI 3.1 të Samsung në krye.

Galaxy A52s ka një konfigurim me katër kamera në anën e pasme, duke përfshirë një sensor primar 64 megapiksel, një lente me kënd ultra të gjerë 12 megapikselë, një lente makro 5 megapikselë dhe një sensor thellësie 5 megapikselë. Në pjesën e përparme ka një kamera selfie 32 megapikselë dhe mundësohet nga një bateri 4,500 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 25 W.

Karakteristikat te Galaxy A52s

Ekrani:

 • 6,5 inç Super AMOLED, rezolucion 1080 x 2400 piksele, shpejtësia e rifreskimit 120 Hz

Përmasat:

 • 159,9 x 75,1 x 8,4 mm (6,30 x 2,96 x 0,33 inç)

Pesha:

 • 189 g (6.67 oz)

Çipset:

 • Qualcomm Snapdragon 778G 5G (6 nm)

CPU:

 • tetë bërthama (4×2,4 GHz Kryo 670 Prime & 4×1,9 GHz Kryo 670 Gold)

GPU:

 • Adreno 642L

Memoria:

 • 8 GB (RAM)
 •  128 GB (ROM)
 • e zgjerueshme deri në 1 TB përmes microSD

OS:

 • Android 11
 • One UI 3.1

Kamera e pasme:

 • 64 MP, f/1,8, 26 mm (i gjerë), PDAF, OIS
 • 12 MP, f/2.2, 123˚ (ultraide)
 • 5 MP, f/2.4, (makro)
 • 5 MP, f/2.4, (thellësi)

Kamera e përparme:

 • 32 MP, f/2.2, 26 mm (e gjerë)

Bateria:

 • 4500 mAh e pa lëvizshme, karikim i shpejtë 25 W, karikim i shpejtë me valë 15 W, karikim i kundërt me valë 5 W

Sensorët:

 • Gjurmët e gishtave (nën ekran, optik), akselerometër, xhiro, afërsia, busull

Lidhshmëria:

 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, USB Type-C 2.0, 5G

Samsung Galaxy A52s cmimi

Për Samsung Galaxy A52s cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale

Facebook | Instagram | TikTok