SAMSUNG A52 128/8 I RI

35,217 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekran: Super AMOLED 6,5 inç
 • Memoria: 128GB
 • Processori: Qualcomm Snapdragon 720G
 • Bateria: 4500 mAh
 • Sistemi i Operimit: Android 11

 

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A52 ne shitje

Samsung Galaxy A52 ne shitje nga SATURNDAY. Ai përmban një dizajn elegant dhe modern me një sërë veçorish që e bëjnë atë një opsion të shkëlqyeshëm për ata që duan një ekuilibër të mirë midis performancës dhe çmimit. Galaxy A52 përmban një ekran Super AMOLED 6,5 inç me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele, një shpejtësi rifreskimi 90 Hz dhe mbështetje për HDR10+. Mundësohet nga çipi Qualcomm Snapdragon 720G, i cili siguron performancë të shpejtë dhe të qetë.

Galaxy A52 ka një konfigurim me katër kamera në anën e pasme, i përbërë nga një kamerë kryesore 64 megapikselë, një kamerë ultra e gjerë 12 megapikselë, një kamerë makro 5 megapikselë dhe një sensor thellësie 5 megapikselë. . Në pjesën e përparme ka një kamerë 32 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Galaxy A5 4,500 mAh që mbështet karikimin e shpejtë deri në 25 W, dhe funksionon në Android 11 me One UI 3.1 të Samsung në krye.

Karakteristikat te Galaxy A52

Ekrani i Galaxy A52:

 • Ekran Super AMOLED 6,5 inç
 • Rezolucioni 1080 x 2400 piksele
 • Shpejtësia e rifreskimit 90 Hz
 • Mbështetje HDR10+

Dimensionet te Galaxy A52:

 • 159,9 x 75,1 x 8,4 mm
 • 189 g

Processori i Galaxy A52:

 • Qualcomm Snapdragon 720G

Memoria e Galaxy A52:

 • 8GB RAM
 • 128 GB memorie të brendshme
 • Vende për kartën MicroSD (deri në 1 TB)

Kamerat te Galaxy A52:

 • Kamera kryesore: 64MP me hapje f/1.8, kamera ultra e gjerë 12MP me aperturë f/2.2, kamerë makro 5MP me hapje f/2.4 dhe sensor thellësie 5MP me hapje f/2.4
 • Kamera Selfie: 32 MP me hapje f/2.2

Bateria e Galaxy A52:

 • Bateria 4500 mAh
 • Karikimi i shpejtë 25 W

Sistemi operativ i Galaxy A52:

 • Android 11
 • One UI 3.1

Lidhshmëria e Galaxy A52:

 • 4G LTE
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • Bluetooth 5.0
 • NFC
 • USB Type-C
 • GPS

Samsung Galaxy A52 cmimi

Për Samsung Galaxy A52 cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg