SAMSUNG A33 I RI 128/6 GB

29,250 L

Përshkrimi i Produktit

 • Ekrani: Super AMOLED 6,1 inc
 • OS: Android 12
 • Memoria: 128 GB
 • Kapaciteti: 5000 mAh

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A33 në shitje

Samsung Galaxy A33 në shitje nga SATURNDAY. Galaxy A32 përmban një ekran Super AMOLED 6.4 inç me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele. Mundësohet nga një procesor MediaTek Helio G80 me tetë bërthama. Telefoni ka një konfigurim me katër kamera në anën e pasme, e cila përfshin një kamerë kryesore 64 megapikselë, një kamera ultra të gjerë 8 megapikselë, një kamerë makro 5 megapikselë dhe një sensor thellësie 5 megapikselë. Në pjesën e përparme ka një kamerë selfie 20 megapikselë.

Galaxy A32 funksionon në Android 11 me One UI 3.1 të Samsung në krye. Ka një bateri 5,000 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 15 W dhe vjen me një sensor të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në anë për më shumë siguri.

Karakteristikat te Galaxy A33

Ekrani:

 • Ekrani: Super AMOLED, 90 Hz
 • Madhësia: 6,4 inç, 98,9 cm2 (~83,7% raport ekran-trup)
 • Rezolucioni: 1080 x 2400 piksele, raporti 20:9 (~ 411 ppi densitet)
 • Mbrojtja: Corning Gorilla Glass 5

Kamera:

 • 48 MP, f/1,8, 26 mm (i gjerë), 1/2,0″, 0,8µm, PDAF, OIS
 • 8 MP, f/2,2, 123˚, (ulte gjerë), 1/4,0″, 1,12µm
 • 5 MP, f/2.4, (makro)
 • 2 MP, f/2.4, (thellësia)
 • Përmban blic LED, panorama, HDR
 • Video [email protected], [email protected]/60fps

Hardware:

 • OS: Android 12, i përmirësuar në Android 13, One UI 5.1
 • Çipset: Exynos 1280 (5 nm)
 • CPU: Tetë bërthama (2×2,4 GHz Cortex-A78 & 6×2,0 GHz Cortex-A55)
 • GPU: Mali-G68
 • RAM: 6 GB
 • Memoria: 128 GB
 • Vendi i kartës microSDXC

Bateria

 • Lloji: Li-Po
 • Kapaciteti: 5000 mAh

Na ndiqni ne rrjete sociale

Facebook | Instagram | TikTok