Samsung A33 128gb 3 cope

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Samsung A33 128gb

Samsung A33 128GB në shitje nga SATURNDAY. Samsung A23 përmban një ekran Super AMOLED 6,4 inç IPS me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele dhe waterdrop për kamerën e përparme.

Samsung A33 është i pajisur me një çip Exynos 1280. Pajisja funksionon në Android 12 me One UI 5 të Samsung në krye dhe është i pajisur me katër kamera në anën e pasme, duke përfshirë një sensor primar 48MP, një sensor ultra të gjerë 8MP, një sensor makro 5MP dhe një sensor thellësie 2MP. Në pjesën e përparme ka një kamerë 13MP i gjerë për selfie dhe video thirrje.

Karakteristika

Ekrani i Samsung A33:

 • Lloji Super AMOLED, 90 Hz
 • Madhësia 6,4 inç
 • Rezolucioni 1080 x 2400 piksele, raporti 20:9
 • Mbrojtje Corning Gorilla Glass 5

Memoria e Samsung A33:

 • 128GB memorie të brendshme
 • Zgjerohet deri në 1 TB përmes vendit së kartës microSD

Kamerat të Samsung A33:

 • Katër 48 MP 26 mm (i gjerë), PDAF, OIS
  8 MP  (ulte gjerë)
  5 MP (makro)
  2 MP (thellësia)
 • Përmban blic LED, panorama, HDR

Kamera Selfie:

 • 13 MP (i gjerë).

Procesori i Samsung A33:

 • Chipset Exynos 1280
 • CPU me tetë bërthama
 • GPU Mali-G68

Sistemi i Operimit i Samsung A33:

 • Android 12, i përmirësuar në Android 13, One UI 5.1

Bateria e Samsung A33:

 • Lloji Li-Po 5000 mAh, jo i lëvizshëm
 • Karikimi me tela 25W

Lidhshmëria e Samsung A33:

 • WLAN Wi-Fi, Wi-Fi Direct
 • Bluetooth 5.1, A2DP, LE
 • GPS pozicionimi, GLONASS, GALILEO, BDS
 • NFC Po (varet nga tregu/rajoni)
 • Radio Nr
 • USB USB Type-C 2.0, OTG

Samsung A33 çmimi

Samsung A33 çmimi është i arsyeshëm dhe kanë të njëjtin çmim të tre produktet