SAMSUNG A32 64 GB VITRINE

24,190 L

Përshkrimi i Produktit

 • Ekrani: 6,4 inc Super AMOLED, 90 Hz
 • OS: Android 11
 • Kamera kryesore: 64 MP (i gjerë), 8 MP (ulte gjerë), 5 MP (makro) dhe 2 MP (thellësia)
 • Kamera Selfie: 20 MP (i gjerë)
 • Bateria: Li-Ion 5000 mAh

 

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A32 Vitrine në shitje

Samsung Galaxy A32 Vitrine në shitje nga SATURNDAY. Telefoni përmban një ekran me prekje kapacitive 6,4 inç Super AMOLED me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele, duke ofruar pamje të qarta dhe të gjalla. Telefoni mundësohet nga një procesor me tetë bërthama, me dy variante të ndryshme të disponueshme – një version 4G me një chipset Mediatek Helio G80 dhe një version 5G me një çip Mediatek Dimensity 720.

Galaxy A32 përmban një konfigurim me katër kamera në pjesën e pasme, me një sensor primar 64 megapiksel, një sensor ultra të gjerë 8 megapiksel, një sensor makro 5 megapiksel dhe një sensor thellësie 2 megapikselë. Ekziston edhe një kamerë e përparme 20 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Karakteristikat të Galaxy A32

Përmasat e Galaxy A32:

 • 158,9 x 73,6 x 8,4 mm (6,26 x 2,90 x 0,33 inç)

Pesha e Galaxy A32:

 • 184 g (6.49 oz)

Ekrani e Galaxy A32:

 • Lloji: Super AMOLED, 90 Hz
 • Madhësia: 6,4 inç, 98,9 cm2 (~84,6% raport ekran-trup)
 • Rezolucioni: 1080 x 2400 piksele, raporti 20:9 (~ 411 ppi densitet)
 • Mbrojtja: e paspecifikuar

Platforma:

 • OS: Android 11, One UI 3.1
 • Çipset: Mediatek Helio G80 (12 nm)
 • CPU: tetë bërthama (2×2.0 GHz Cortex-A75 & 6×1.8 GHz Cortex-A55)
 • GPU: Mali-G52 MC2

Kamera kryesore e Galaxy A32:

 • Katërfishtë: 64 MP, f/1,8, 26 mm (i gjerë), 1/1,97″, 0,7µm, PDAF
  8 MP, f/2,2, 123˚, (ulte gjerë), 1/4,0″, 1,12µm
  5 MP, f/2.4, (makro)
  2 MP, f/2.4, (thellësia)
 • Karakteristikat: Blic LED, panorama, HDR
 • Video: [email protected]

Kamera Selfie :

Bateria e Galaxy A32:

 • Lloji: Li-Ion 5000 mAh, jo i lëvizshëm
 • Karikimi: Karikimi i shpejtë 15 W

Na ndiqni në rrjete sociale

Facebook | Instagram | TikTok