SAMSUNG A22 5G 64/4 I RI

22,420 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: TFT 6,6 inç 1080 x 2400 piksele
 • Processori: MediaTek MT6833 Dimensiteti 700 5G
 • Bateria: Li-Po 5000 mAh
 • Memoria: 64GB
 • Kamera kryesore: 48 MP (gjerë), PDAF, 5 MP (ultraide), 2 MP (thellësia)
 • Kamera Selfie: 8 MP, f/2.0

 

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A22 5G ne shitje

Samsung Galaxy A22 5G ne shitje nga SATURNDAY. Galaxy A22 5G përmban një ekran TFT 6,6 inç me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi prej 90 Hz. Telefoni mundësohet nga një procesor MediaTek Dimensity 700.

Galaxy A22 5G ka një konfigurim të trefishtë të kamerës në anën e pasme, i përbërë nga një kamera kryesore 48 megapikselë, një kamerë ultra e gjerë 5 megapikselë dhe një sensor thellësie 2 megapikselë. Ekziston edhe një kamera e përparme 8 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Karakteristika të tjera të Galaxy A22 5G përfshijnë një skaner të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në anë, një fole kufjesh 3.5 mm, Bluetooth 5.0, NFC dhe një bateri 5,000 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 15 W.

Karakteristikat te Galaxy A22 5G

Ekrani:

 • Lloji: TFT
 • Madhësia: 6,6 inç, 105,2 cm2 (~82,3% raport ekran-trup)
 • Rezolucioni: 1080 x 2400 piksele, raporti 20:9 (~ 399 ppi densitet)
 • Shpejtësia e rifreskimit: 90 Hz

Platforma:

 • OS: Android 11, One UI 3.1
 • Çipset: MediaTek MT6833 Dimensiteti 700 5G (7 nm)
 • CPU: tetë bërthama (2×2.2 GHz Cortex-A76 & 6×2.0 GHz Cortex-A55)
 • GPU: Mali-G57 MC2

Memoria:

 • Vendi i kartës: microSDXC (slot i dedikuar)
 • E brendshme: 64 GB 4 GB RAM
 • UFS 2.1

Kamera kryesore:

 • Treshe: 48 MP, f/1.8, (i gjerë), PDAF
 • 5 MP, f/2,2, 115˚ (ultraide), 1/5,0″ 1,12µm
 • 2 MP, f/2.4, (thellësia)
 • Karakteristikat: Blic LED, panorama, HDR
 • Video: [email protected]

Kamera Selfie:

Komunikimet:

 • WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth: 5.0, A2DP, LE
 • GPS: Po, me A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
 • NFC: Po (varet nga tregu/rajoni)
 • Radio: E paspecifikuar
 • USB: USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

Karakteristikat:

 • Sensorët: Gjurmët e gishtave (të montuar në anë), akselerometër, xhiro, afërsia, busull

Bateria:

 • Lloji: Li-Po 5000 mAh, jo i lëvizshëm
 • Karikimi: Karikimi i shpejtë 15 W

Samsung Galaxy A22 5G cmimi

Për Samsung Galaxy A22 5G cmimi është i arsyeshëm dhe i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale

Facebook | Instagram | TikTok