SAMSUNG A22 4G 64/4 I RI

19,890 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: Super AMOLED 6,4 inç
 • Procesori: MediaTek Helio G80
 • Memoria: 64GB
 • Kamera e Pasme: 48 MP (e gjerë), 8 MP (ultraide), 2 MP (makro) dhe 2 MP (thellësi)
 • Kamera Selfie: 13 MP (e gjerë)

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A22 në shitje

Samsung Galaxy A22 në shitje nga SATURNDAY. Smartphoni përmban një ekran Super AMOLED 6.4 inç me një rezolucion prej 720 x 1600 piksele, që i jep një densitet piksel prej 274 piksele për inç. Ekrani ka një dizajn të nivelit të tipit waterdrop që strehon kamerën e përparme.

Smartphoni mundësohet nga një procesor MediaTek Helio G80. Smartphoni ka një konfigurim me katër kamera në anën e pasme, i cili përfshin një sensor kryesor 48 megapiksel, një lente me kënd ultra të gjerë 8 megapiksel, një sensor thellësie 2 megapikselë dhe një lente makro 2 megapikselë. Gjithashtu ka një kamerë të përparme 13 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Karaktristikat Galaxy A22

Ekrani:

 • Ekran me prekje kapacitiv Super AMOLED 6,4 inç, 16 milion ngjyra, rezolucion 720 x 1600 piksele, densitet 274 ppi

Procesori:

 • MediaTek Helio G80 (12 nm)

Memoria:

 • RAM: 4 GB
 • Hapësira ruajtëse e brendshme: 64 GB, e zgjerueshme përmes kartës microSD

Kamera e pasme:

 • Konfigurimi i katër kamerës, duke përfshirë 48 MP, hapje f/1.8, 26 mm (e gjerë), PDAF, 8 MP, hapje f/2.2, 123˚ (ultraide), 2 MP, hapje f/2.4, (makro) dhe 2 MP, hapje f/2.4, (thellësi)

Kamera e përparme:

 • 13 MP, hapje f/2.2, (e gjerë)

Sistemi operativ:

 • Android 11, One UI 3.1

Bateria:

 • Bateria Li-Po e pa lëvizshme 5000 mAh, karikim i shpejtë 15W

Sensorët:

 • Gjurmët e gishtave (të montuar në anë), akselerometër, xhiro, afërsia, busull

Lidhshmëria:

 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, USB Type-C

Përmasat:

 • 159,3 x 73,6 x 8,4 mm (6,27 x 2,90 x 0,33 inç)

Pesha:

 • 186 g (6.56 oz)

Karakteristika të tjera:

 • Dual-SIM (Nano-SIM, gatishmëri e dyfishtë), radio FM, Samsung Pay, Asistent virtual Bixby, fole kufjesh 3,5 mm, altoparlantë stereo, Ekran gjithmonë ndezur

Samsung Galaxy A22 cmimi

 • Për Samsung Galaxy A22 cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni në rrjete sociale:

Facebook | Instagram | TikTok