SAMSUNG A53 8/256GB

Pershkrimi Specifik

 • Ekran: Super AMOLED 6,5 inç
 • Memoria: 256GB
 • Bateri: 4000 mAh
 • Sistemi operativ: Android 10

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A 53 në shitje

Samsung Galaxy A 53 në shitje nga SATURNDAY. Galaxy A53 përmban një ekran Super AMOLED 6,5 inç me rezolucion 720 x 1600 piksele, duke ofruar një përvojë të mirë vizuale. Galaxy A53 mundësohet nga një procesor me tetë bërthama Qualcomm Snapdragon 720G me Adreno 618 GPU, i cili ofron performancë të mirë për detyrat e përditshme si shfletimi në ueb, media sociale dhe lojëra.

Galaxy A53 ka një konfigurim me katër kamera në pjesën e pasme, duke shfaqur një sensor primar 48 megapiksel, një lente me kënd ultra të gjerë 12 megapiksel, një lente makro 5 megapikselë dhe një sensor thellësie 5 megapikselë. Në pjesën e përparme ka një kamerë selfie 13 megapikselë për të bërë autoportrete dhe video thirrje me cilësi të lartë.

Karakteristikat të Galaxy A53

Ekrani i Galaxy A53:

 • Ekran Super AMOLED 6,5 inç
 • Rezolucioni 720 x 1600 piksele
 • Raporti i pamjes 20:9

Procesori e Galaxy A53:

 • Procesor me tetë bërthama Qualcomm Snapdragon 720G
 • GPU Adreno 618

Memoria e Galaxy A53:

 • 8 GB RAM
 • 256 GB memorie të brendshme
 • Zgjerohet deri në 1 TB përmes kartës microSD

Kamera e Galaxy A53:

 • Konfigurimi i katër kamerës së pasme:
 • Sensori kryesor 48 megapiksel me hapje f/2.0
 • Lente me kënd ultra të gjerë 12 megapikselë me hapje f/2.2
 • Lente makro 5 megapikselë me hapje f/2.4
 • Sensori i thellësisë 5 megapiksel me hapje f/2.4
 • Kamera e përparme 13 megapikselë me hapje f/2.2

Bateria e Galaxy A53:

 • Bateri 4000 mAh
 • Mbështetje për karikim të shpejtë 15 W

Lidhshmëria e Galaxy A53:

 • Mbështetje me dy karta SIM
 • 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, port USB Type-C dhe një fole kufjesh 3.5 mm

Sistemi operativ i Galaxy A53:

 • Android 10 me One UI 2.5

Dimensionet dhe pesha:

 • 164,2 x 76,3 x 9,1 mm
 • 185 g

Samsung Galaxy A53 cmimi

Për Samsung Galaxy A53 cmimi cmimi cmimi është i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale

Facebook | Instagram | TikTok