SAMSUNG A52S 128/8 I RI

39,530 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A 52s ne shitje

Samsung Galaxy A 52s ne shitje nga SATURNDAY. Galaxy A 52s përmban një ekran Super AMOLED 6,5 inç me një rezolucion prej 1080 x 2400 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi 120 Hz. Pajisja mundësohet nga një çip Qualcomm Snapdragon 778G, i cili është një procesor i rangut të mesëm që ofron performancë të qetë dhe shpejtësi të shpejtë shkarkimi.

Telefoni është i pajisur me katër kamera, i cili përfshin një kamër kryesore 64 megapikselë, një lente ultra të gjerë 12 megapikselë, një lente makro 5 megapikselë dhe një sensor thellësie 5 megapikselë. Telefoni gjithashtu ka një kamerë të përparme 32 megapikselë për të bërë selfie dhe për të bërë thirrje video.

Karakateristikat te Galaxy A 52s

Ekrani i Galaxy A52s:

 • 6,5 inç Super AMOLED, 1080 x 2400 piksele, frekuenca e rifreskimit 120 Hz

Procesori i Galaxy A52s:

 • Qualcomm Snapdragon 778G (6 nm), tetë bërthama (2×2,4 GHz Kryo 670 & 6×1,8 GHz Kryo 670)

GPU:

 • Adreno 642L

Memoria e Galaxy A 52s:

 • RAM: 6 GB
 • Hapësira ruajtëse: 128 GB, e zgjerueshme deri në 1 TB me microSD (përdor slotin e përbashkët të SIM)

Sistemi operativ i Galaxy A 52s:

 • Android 11, One UI 3.1

Kamera e pasme:

 • Kamera kryesore 64 MP, hapje f/1.8, PDAF
 • Kamera ultra e gjerë 12 MP, hapje f/2.2
 • Kamera makro 5 MP, hapje f/2.4
 • Sensori i thellësisë 5 MP, hapja f/2.4
 • Blic LED, panorama, HDR, regjistrim video 4K @ 30fps

Kamera e përparme:

 • 32 MP, hapje f/2.2, HDR, regjistrim video 1080p @ 30 fps

Bateria e Galaxy A 52s:

 • 4,500 mAh, jo e lëvizshme, karikim i shpejtë 25 W, karikim i shpejtë me valë 15 W, karikim i kundërt me valë 4,5 W

Samsung Galaxy A 52s cmimi

Për Samsung Galaxy A 52s cmimi eshte i arsyeshëm

Na ndiqni ne rrjete sociale

Facebook | Instagram | TikTok