SAMSUNG A32 128/6 I RI

28,320 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: 6,4 inç Super AMOLED
 • Procesori: MediaTek Helio G80 me tetë bërthama
 • Memoria: 128GB

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Përshkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A 32 në shitje

Samsung Galaxy A 32 në shitje nga SATURNDAY. Galaxy A32  përmban një ekran Super AMOLED 6,4 inç FHD+ (1080 x 2400 piksele). Galaxy A32 mundësohet nga një procesor MediaTek Helio G80 tetë bërthama dhe i pajisur me një memorie 6 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme. Galaxy A32 gjithashtu mbështet kartat microSD deri në 1 TB për ruajtje shtesë.

Galaxy A32 vjen me një konfigurim me katër kamera në anën e pasme, e cila përfshin një kamerë kryesore 64 megapikselë, një lente ultra të gjerë 8 megapikselë, një lente makro 5 megapikselë dhe një sensor thellësie 5 megapikselë. Në pjesën e përparme ka një kamera 20 megapikselë për selfie dhe video thirrje.

Telefoni funksionon në Android 11 me lëkurën One UI 3.1 të Samsung në krye. Ka një bateri 5,000 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 15 W dhe vjen me një fole kufjesh 3.5 mm, Bluetooth 5.0, Wi-Fi dhe një portë USB Type-C.

 

Karakteristikat te Galaxy A3

Ekrani:

 • 6,4 inç Super AMOLED, FHD+ (1080 x 2400 piksele), shpejtësia e rifreskimit 90 Hz

Përmasat:

 • 158.9 x 73.6 x 8.4 mm

Pesha:

 • 184 g

Procesori:

 • MediaTek Helio G80 me tetë bërthama

RAM:

 • 6 GB

Hapësira ruajtëse:

 • 128 GB, e zgjerueshme deri në 1 TB përmes kartës microSD

Kamerat e pasme:

 • Kamera kryesore 64 MP, hapje f/1.8
 • Kamera ultra e gjerë 8 MP, hapje f/2.2, fushëpamje 123 gradë
 • Kamera makro 5 MP, hapje f/2.4
 • Sensori i thellësisë 5 MP, hapja f/2.4
 • Kamera e përparme: 20 MP, hapje f/2.2

Bateria:

 • 5000 mAh, mbështetje për karikim të shpejtë 15 W

Sistemi operativ:

 • Android 11 me Samsung One UI 3.1

Lidhja:

 • Dual-SIM, 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, GPS, USB Type-C

Sensorët:

 • Sensori i gjurmëve të gishtave (i montuar në anë), akselerometër, xhiro, afërsia, busull

Samsung Galaxy A 32 cmimi

Për Samsung Galaxy A 32 cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg

Na ndiqni ne rrjetet sociale:

Facebook | Instagram | TikTok