SAMSUNG A22 5G 128/6 I RI

23,600 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekran: Super AMOLED 6.4 inç
 • Procesori: MediaTek Helio G80 (12 nm)
 • Bateria: Li-Po 5000 mAh
 • Memoria: 64GB
 • Kamera perballe: 13 MP (i gjerë)
 • Kamera të pasme: 48 MP (i gjerë) PDAF, 8 MP (tejgjerë), 2 MP (makro), 2 MP (thellësia)

Free worldwide shipping on all orders over $50

 • 30 days easy returns
 • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

Samsung Galaxy A 22 5G ne shitje

Samsung Galaxy A 22 5G ne shitje nga SATURNDAY. Galaxy A22 ka një ekran Super AMOLED 6.4 inç me një rezolucion prej 720 x 1600 piksele dhe një shpejtësi rifreskimi 90 Hz. Telefoni ka përmasa 159.3 x 73.6 x 8.4 mm dhe peshon 186 g. Telefoni mundësohet nga një procesor MediaTek Helio G80 me tetë bërthama dhe funksionon në Android 11 me One UI 3.1 të Samsung në krye.

Telefoni është i pajisur me katër kamera në anën e pasme, duke përfshirë një sensor primar 48 megapiksel me një hapje f/1.8, një lente me kënd ultra të gjerë 8 megapikselë me një hapje f/2.2, një makro 2 megapiksel. lente me një hapje f/2.4 dhe një sensor thellësie 2 megapiksel me një hapje f/2.4. Konfigurimi i kamerës së pasme mbështet regjistrimin e videos 4K me 30 fps. Në pjesën e përparme ka një kamerë selfie 13 megapikselë me një hapje f/2.2.

Karakteristikat te Galaxy A22 5G

Ekrani i Galaxy A22 5G:

 • Ekran Super AMOLED 6.4 inç
 • Rezolucioni: 720 x 1600 piksele
 • Shpejtësia e rifreskimit 90 Hz
 • Corning Gorilla Glass 5

Procesori i Galaxy A22 5G:

 • MediaTek Helio G80 (12 nm)
 • Tetë bërthama (2×2,0 GHz Cortex-A75 & 6×1,8 GHz Cortex-A55)
 • GPU Mali-G52 MC2

Kamerat te Galaxy A22 5G:

Katër kamera të pasme:

 • 48 MP, f/1.8, (i gjerë), PDAF
 • 8 MP, f/2.2, 123˚ (tejgjerë)
 • 2 MP, f/2.4, (makro)
 • 2 MP, f/2.4, (thellësia)
 • Blic LED, panorama, HDR
 • Regjistrim video [email protected], [email protected]

Kamera perballe:

Bateria e Galaxy A22 5G:

 • Li-Po 5000 mAh, jo i lëvizshëm
 • Karikimi i shpejtë 15 W

Lidhshmëria:

 • 4G LTE, HSPA, GSM
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • GPS me A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
 • USB Type-C 2.0, USB në lëvizje
 • fole kufjesh 3.5 mm
 • NFC

Samsung Galaxy A22 5G cmimi

Per Samsung Galaxy A22 5G cmimi eshte i arsyeshem

Na ndiqni ne rrjetet sociale:

Facebook | Instagram | TikTok