NOKIA 105 32 GB I RI

2,500 L

Free worldwide shipping on all orders over $50

  • 30 days easy returns
  • Order yours before 2.30pm for same day dispatch
Guaranteed Safe Checkout

Pershkrimi i Produktit

NOKIA 105 i Ri në shitje

NOKIA 105 i Ri në shitje nga SATURNDAY.  Nokia 105 është i pajisur me një ekran TFT me ngjyra 1,77 inç me një rezolucion prej 128×160 piksele, i cili ofron pamje të qarta dhe të ndritshme. Një nga veçoritë kryesore të Nokia 105 është mbështetja e tij me dy karta SIM, e cila i lejon përdoruesit të përdorin dy karta SIM të veçanta. NOKIA 105 ka një kamerë bazë VGA, e cila mund të marrë foto dhe video me cilësi të ulët.

Memoria e NOKIA 105:
Nokia 105 ka një kapacitet ruajtjeje prej 4 MB, i cili mund të ruajë deri në 2000 kontakte dhe 500 mesazhe SMS. Ndërsa kjo mund të duket e kufizuar në krahasim me telefonat inteligjentë modernë, është më se e mjaftueshme për një telefon celular bazë.

Bateria e NOKIA 105:
Jetëgjatësia e baterisë së Nokia 105 është mbresëlënëse, me një kohë gatishmërie deri në 25.8 ditë dhe një kohë bisede deri në 14.8 orë. Kjo do të thotë që përdoruesit mund të kalojnë disa ditë pa pasur nevojë të rikarikojnë telefonin e tyre, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyer për njerëzit që nuk kanë qasje të lehtë në pikat e karikimit.

Karakteristika te Nokia 105:

Ekrani i NOKIA 105:

  • 1.77 inç, rezolucion 120 x 160 piksele

SIM i NOKIA 105:

  • SIM me një kartë (mini-SIM) ose me dy kartë SIM (mini-SIM, gatishmëri e dyfishtë)

Tingulli i NOKIA 105:

  • Altoparlant, fole 3.5 mm

Radio:

  • Radio FM

Bateria e NOKIA 105:

  • Bateri Li-Ion e lëvizshme 800 mAh