iPhone Xr 128GB

33,500 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: 6,1 inç
 • Procesori: A12 Bionic me CPU me 6 bërthama
 • Memoria: 128 GB
 • Siguria: FaceID

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone XR 128GB në shitje

Apple iPhone XR 128GB në shitje nga SATURNDAY. iPhone XR është i pajisur me një ekran 6.1 inç Liquid Retina me një rezolucion prej 1792 x 828 piksele, duke ofruar një përvojë shikimi të ndritshme dhe plot ngjyra.

iPhone XR mundësohet nga çipi A12 Bionic i Apple, i cili ofron performancë të lartë dhe efikasitet. Kamera e iPhone XR ka një lente të vetme 12 megapikselë të gjerë në anën e pasme, e aftë për të kapur foto me cilësi të lartë dhe video 4K. Kamera e përparme është 7 megapiksel dhe eshte i pajisur me Face ID.

Karakteristikat te iPhone XR 

Ekrani i iPhone XR:

 • Ekran me retinë të Liquid 6,1 inç
 • Rezolucioni: 1792 x 828 piksele në 326 ppi
 • Ekrani True Tone

Procesori i iPhone XR:

 • Çipi A12 Bionic me CPU me 6 bërthama (2 bërthama të performancës dhe 4 bërthama efikasiteti)
 • Motori nervor me 8 bërthama
 • GPU me 4 bërthama

Memoria e iPhone XR:

 • 128 GB memorie të brendshme

Kamerat te iPhone XR:

 • Kamera e gjerë 12 MP
 • Stabilizimi optik i imazhit
 • Zmadhimi dixhital deri në 5x
 • Modaliteti i portretit me bokeh të avancuar dhe kontroll të thellësisë
 • Smart HDR për foto
 • Regjistrim video 4K me 60 fps
 • Mbështetje për video në lëvizje për 1080p me 120 fps
 • Video me kalim kohe me stabilizim
 • Kamera e përparme 7MP TrueDepth
 • Modaliteti i portretit me bokeh të avancuar dhe kontroll të thellësisë
 • Regjistrim video HD 1080p me 60 fps
 • Smart HDR për foto

Lidhshmëria e iPhone XR:

 • I aftë 4G LTE
 • Wi-Fi 802.11ac me MIMO
 • Bluetooth 5.0
 • NFC me modalitetin e lexuesit

Bateria e iPhone XR:

 • Bateria e integruar e ringarkueshme litium-jon
 • Karikimi i shpejtë: Karikim deri në 50% në 30 minuta me përshtatës 18W (shitet veçmas)
 • Karikimi me valë Qi
 • Deri në 16 orë riprodhim video

Sensorët e iPhone XR:

 • Njohja e fytyrës me ID të fytyrës
 • Barometër, xhiro me tre boshte, Akselerometër, Sensori i afërsisë, Sensori i dritës së ambientit

Rezistenca ndaj ujit dhe pluhurit:

 • Vlerësuar me IP67 (thellësia maksimale prej 1 metër deri në 30 minuta)

iPhone XR 128GB cmimi

Për iPhone XR 128GB cmimi është i arsyeshëm dhe më mirë që mund të gjeni në treg