iPhone 8+ 256GB 2 Cope

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: Retina IPS LCD 5,5 inç
 • Kamera: Dyfishtë 12 MP (i gjerë), 12 MP (telefoto)
 • Kamera Selfie: 7 MP (standarde)
 • Bateria: Li-Ion 2691 mAh
 • Memoria: 256GB

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone 8+ 256GB ne shitje

iPhone 8+ 256GB ne shitje 2 cope nga SATURNDAY. iPhone 8+ përmban një ekran Retina HD 5,5 inç me teknologjinë True Tone, një mbrapa xhami për karikim me valë dhe një sistem me kamera të dyfishtë me modalitetin e portretit dhe ndriçimin e portretit. iPhone 8+ mundësohet nga çipi A11 Bionic i Apple dhe funksionon në iOS 11, i cili mund të përmirësohet në iOS 14.

Karakteristika të iPhone 8+ 

Ekrani i iPhone 8+:

 • Lloji: Retina IPS LCD, HDR10, 625 nits (tip)
 • Madhësia: 5,5 inç, 83,4 cm2 (~67,4% raport ekran-trup)
 • Rezolucioni: 1080 x 1920 piksele, raporti 16:9 (~ 401 ppi densitet)
 • Mbrojtja: Xham i forcuar me jon, veshje oleofobike

Platforma i iPhone 8+:

 • OS: iOS 14, që mund të përmirësohet në iOS 15
 • Çipset: Apple A11 Bionic (10 nm)
 • CPU: Hexa-core (2x Monsoon + 4x Mistral)
 • GPU: Apple GPU (grafikë me tre bërthama)

Kamera kryesore i iPhone 8+:

Kamera Selfie i iPhone 8+:

 • Tek: 7 MP, f/2.2, 32 mm (standarde)
 • Karakteristikat: Zbulimi i fytyrës, HDR, panorama
 • Video: [email protected]

Bateria i iPhone 8+:

 • Lloji: Li-Ion 2691 mAh, jo i lëvizshëm
 • Karikimi: Karikimi i shpejtë 18 W, 50% në 30 minuta (shpallur)
 • Shpërndarja e energjisë USB 2.0
 • Karikimi me valë Qi
 • Koha e bisedës: Deri në 21 orë (3G)
 • Luajtja e muzikës: Deri në 60 orë