Iphone 7 32 gb

13,000 L

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone 7 32GB ne shitje

Apple iPhone 7 32GB ne shitje nga SATURNDAY. iPhone 7 përmban një ekran Retina HD 4.7 inç me rezolucion 1334 x 750 piksele dhe mbështet Teknologji 3D Touch për funksionalitet të shtuar.

iPhone 7 mundësohet nga çipi A10 Fusion i Apple, i cili është një procesor 64-bit me katër bërthama dhe përfshin një bashkëprocesor lëvizjeje M10 për performancë të përmirësuar.

iPhone 7 përmban një kamerë të pasme 12 megapikselë me një hapje ƒ/1.8, stabilizues optik të imazhit dhe mund të regjistrojë video 4K me 30 korniza për sekondë. Kamera e përparme FaceTime HD është 7 megapikselë dhe mund të regjistrojë video HD 1080p.

Karakteristikat:

Ekrani i iPhone 7:

 • Ekran Retina HD 4,7 inç me rezolucion prej 1334 x 750 piksele
 • Gamë e gjerë ngjyrash dhe mbështetje 3D Touch
 • 625 cd/m2 shkëlqim maksimal
 • Piksele me dy domene për kënde më të gjera shikimi

Procesori i iPhone 7:

 • Çip A10 Fusion me arkitekturë 64-bit
 • Bashkëprocesor i integruar i lëvizjes M10

Memoria e iPhone 7:

 • 32 GB

Kamera e iPhone 7:

 • Kamera e pasme 12 megapiksel me hapje ƒ/1.8, stabilizim optik të imazhit dhe blic me katër LED True Tone
 • Kamera e përparme FaceTime HD 7 megapikselë me regjistrim video 1080p HD dhe Retina Flash

Regjistrimi i videos:

 • Regjistrim video 4K me 30 fps
 • Regjistrim video HD 1080p me 30 ose 60 fps
 • Regjistrim video HD 720p me 30 fps
 • Stabilizimi optik i imazhit për video

Lidhshmëria e iPhone 7:

 • 4G LTE i avancuar, 802.11a/b/g/n/ac Wi-Fi me MIMO, Bluetooth 4.2, NFC dhe GPS/GNSS
 • Lidhës Lightning dhe një përshtatës i folesë së kufjeve 3,5 mm

Sensorët te iPhone 7:

 • Sensori i gjurmëve të gishtërinjve Touch ID, Barometër, Xhiro me tre boshte, Akselerometri, Sensori i
 • afërsisë, Sensori i dritës së ambientit

Sistemi operativ i iPhone 7:

 • iOS 15