iPhone 7 256GB

18,500 L

Pershkrimi Specifik

 • Ekrani: Retina IPS LCD 4,7 inç
 • Procesori: Apple A10
 • Rezistenca ndaj ujit dhe pluhurit
 • Memoria: 4GB RAM dhe 256 GB memorie ruajtese
 • Përmasat: 138.3 x 67.1 x 7.1 mm
 • Pesha: 138 g
 • Siguria: FingerID

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone 7 256GB ne shitje

Apple iPhone 7 256GB ne shitje nga SATURNDAY. Apple iPhone 7 është i pajisur me një ekran 4.7 inç Retina IPS LCD me një rezolucion prej 750 x 1334 piksele. iPhone 7 mundësohet nga çipi A10 Fusion i Apple me arkitekturë 64-bit dhe një bashkëprocesor lëvizjeje M10 të integruar. Telefoni ka 2 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme, e cila nuk mund të zgjerohet përmes një karte microSD.

iPhone 7 ka një kamerë të vetme 12 megapiksel në anën e pasme, me një hapje f/1.8, stabilizim optik të imazhit dhe regjistrim video 4K me 30 fps. Telefoni gjithashtu ka një kamerë të përparme 7 megapiksel që mund të regjistrojë video 1080p.

Karakteristika të iPhone 7:

Ekrani i iPhone 7:

 • Ekran Retina IPS LCD 4,7 inç me rezolucion 750 x 1334 piksele, densitet piksel 326 PPI dhe raport ekran-trup 65,6%.

Procesori i iPhone 7:

 • Çip Apple A10 Fusion me arkitekturë 64-bit, CPU me katër bërthama (2 x Hurricane + 2 x Zephyr) dhe GPU me gjashtë bërthama.

RAM i iPhone 7:

 • 2 GB.

Memoria ruajtëse i iPhone 7:

 • 256 GB memorie të brendshme (jo e zgjerueshme).

Kamera e pasme e iPhone 7:

 • Kamera 12 megapiksel me aperturë f/1.8, stabilizim optik i imazhit, blic me katër LED True Tone dhe regjistrim video 4K me 30 fps.

Kamera e përparme e iPhone 7:

 • Kamera 7 megapikselë me hapje f/2.2 dhe regjistrim video 1080p me 30 fps.

Sistemi operativ i iPhone 7:

 • iOS 15, i rinovueshëm në iOS 15.5.

Lidhshmëria:

 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, hotspot, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, porta Lightning.

Bateria e iPhone 7:

 • Bateri Li-Ion jo e lëvizshme 1960 mAh me kohë bisede deri në 14 orë, kohë gatishmërie deri në 10 ditë dhe mbështetje për karikim të shpejtë dhe karikim me valë.

iPhone 7 256GB cmimi

Për iPhone 7 256GB cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg