iPhone 7 Plus 256GB

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone 7 Plus 256GB

iPhone 7 Plus 256GB ne shitje nga SATURNDAY. iPhone 7 Plus është i pajisur me një ekran 5.5 inç Retina IPS LCD me një rezolucion prej 1080 x 1920 piksele. iPhone 7 Plus mundësohet nga processori A10 Fusion i Apple me arkitekturë 64-bit dhe një bashkëprocesor lëvizjeje M10 të integruar. Telefoni ka 3 GB RAM dhe 256 GB memorie të brendshme, e cila nuk mund të zgjerohet përmes një karte microSD.

Karakteristika të iPhone 7 Plus 

Ekrani i iPhone 7 Plus:

  • Ekran 5,5 inç Retina IPS LCD me rezolucion 1080 x 1920 piksele, densitet pikselësh 401 PPI dhe raport ekran-trup 67,7%.

Procesori i iPhone 7 Plus:

  • Çip Apple A10 Fusion me arkitekturë 64-bit, CPU me katër bërthama (2 x Hurricane + 2 x Zephyr) dhe GPU me gjashtë bërthama.

RAM i iPhone 7 Plus:

  • 3 GB.

Memoria ruajtëse e iPhone 7 Plus:

  • 256 GB memorie të brendshme (jo e zgjerueshme).

Kamerat e pasme e iPhone 7 Plus:

  • Kamera të dyfishta 12 megapikselë (me kënd të gjerë dhe telefoto), përkatësisht me hapje f/1.8 dhe f/2.8. Veçoritë përfshijnë zmadhimin optik deri në 2x, zmadhimin dixhital deri në 10x, stabilizimin optik të imazhit, blic me katër LED True Tone dhe regjistrimin e videos 4K me 30 fps.

Kamera e përparme: e iPhone 7 Plus

  • Kamera 7 megapikselë me hapje f/2.2 dhe regjistrim video 1080p me 30 fps.

Sistemi operativ:

  • iOS 15, i rinovueshëm në deri ne iOS 15.5.

Lidhshmëria:

  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, me bandë të dyfishtë, hotspot, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, porta Lightning.

Bateria e e iPhone 7 Plus:

  • Bateria Li-Ion jo e lëvizshme 2900 mAh me deri në 21 orë kohë bisede, deri në 16 ditë kohë pritjeje dhe mbështetje për karikim të shpejtë dhe karikim me valë.

Karakteristika të tjera:

  • Rezistenca ndaj ujit dhe pluhurit (IP67), altoparlantët stereo, Apple Pay, Siri, iMessage, FaceTime dhe një sërë opsionesh ngjyrash duke përfshirë të zezën, Jet Black, Gold, Rose Gold dhe Silver.