Iphone 6s 16gb

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Pershkrimi i Produktit

iPhone 6s 16GB ne shitje

Apple iPhone 6s 16GB ne shitje nga SATURNDAY. iPhone 6s është i pajisur me një ekran Retina HD 4.7 inç me rezolucion 1334 x 750 piksele dhe 3D Teknologji me prekje për funksionalitet të shtuar.

iPhone 6s mundësohet nga çipi A9 i Apple, i cili është një procesor 64-bit me dy bërthama dhe përfshin një bashkëprocesor lëvizjeje M9 për performancë të përmirësuar.

Pajisja përmban një kamerë të pasme 12 megapikselë me një hapje ƒ/2.2, stabilizues optik të imazhit dhe mund të regjistrojë video 4K me 30 korniza për sekondë. Kamera e përparme FaceTime HD është 5 megapikselë dhe mund të regjistrojë video HD 720p.

Karakteristika të iPhone 6s:

Ekrani i iPhone 6s:

 • Ekran Retina HD 4,7 inç me teknologjinë IPS LCD me ndriçim LED dhe mbështetje me shumë prekje
 • Rezolucioni prej 1334 x 750 piksele në 326 ppi
 • Ekran 3D me prekje me reagime haptike
 • Veshje oleofobike rezistente ndaj gjurmëve të gishtave
 • Piksele me dy domene për kënde të gjera shikimi

Procesori i iPhone 6s:

 • Çipi Apple A9
 • Arkitektura 64-bit
 • Bashkëprocesor i integruar i lëvizjes M9

Kamerat te iPhone 6s:

 • Kamera iSight 12 megapiksel me hapje ƒ/2.2
 • Foto të drejtpërdrejta me stabilizim
 • Fokusimi automatik me pikselët e fokusit
 • Stabilizimi optik i imazhit
 • Blic True Tone me katër LED
 • Panorama (deri në 63 megapiksel)
 • Auto HDR për fotot
 • Kontrolli i ekspozimit
 • Modaliteti i shpërthimit
 • Modaliteti i kohëmatësit
 • Mbulesa e lenteve me kristal safir
 • Mbështetje për video Slo-mo për 1080p me 120 fps dhe 720p me 240 fps
 • Video me kalim kohe me stabilizim
 • Stabilizimi i videos kinematografike (1080p dhe 720p)
 • Video me fokus automatik të vazhdueshëm
 • Reduktim i përmirësuar i zhurmës
 • Bëni fotografi të palëvizshme 8 megapikselë gjatë regjistrimit të videove 4K
 • Kamera FaceTime HD 5 megapikselë me hapje ƒ/2.2
 • Blic i retinës
 • Regjistrim video HD 720p

Bateria dhe karikimi i iPhone 6s:

 • Bateria e integruar e ringarkueshme litium-jon
 • Koha e bisedës: deri në 14 orë në 3G
 • Riprodhimi i videos HD: deri në 11 orë
 • Riprodhimi i audios: deri në 50 orë
 • Koha e gatishmërisë: deri në 10 ditë