Iphone 6 64GB

10,000 L

Pershkrimi Specifik:

 • Ekran: Retina HD 4,7 inç
 • Memoria: 64GB
 • Sistemi operativ:  iOS 12.5.5
 • Processori: Çip Apple A8 me arkitekturë 64-bit
 • Pesha: 129 gram
 • Përmasat: 138.1 x 67 x 6.9 mm

Garanci per te gjitha produktet e blera tek SATURN DAY

Te sigurte ne shitje

Përshkrimi i Produktit

iPhone 6 64GB ne shitje

Apple iPhone 6 64GB ne shitje nga SATURNDAY. iPhone 6 është i pajisur me një ekran Retina 4.7 inç me një rezolucion prej 1334×750 piksele. iPhone 6 mundësohet nga çipi A8 i Apple, i cili është një procesor me dy bërthama 64-bit që ofron performancë të shkëlqyer dhe efikasitet të energjisë.

iPhone 6 është i pajisur me një kamera të pasme 8 megapiksel që mund të regjistrojë video 1080p dhe një kamerë të përparme 1.2 megapikselë që është e aftë të regjistrojë video 720p. iPhone 6 është i pajisur me Touch ID, një sistem për njohjen e gjurmëve të gishtërinjve që ju lejon të zhbllokoni telefonin tuaj dhe të bëni blerje në App Store pa futur një fjalëkalim.

Karakteristika te iPhone 6 

Ekrani i iPhone 6:

 • Ekran Retina HD 4,7 inç me rezolucion 1334×750 piksele, 326 ppi dhe një shtresë oleofobike rezistente ndaj gjurmëve të gishtave

Processori i iPhone 6:

 • Çip Apple A8 me arkitekturë 64-bit dhe bashkëprocesor lëvizjeje M8

Memoria e iPhone 6:

 • 64 GB memorie të brendshme

RAM-i e iPhone 6:

 • 1 GB

Kamera e pasme e iPhone 6:

 • Kamera 8 megapiksel me fokus automatik, aperturë f/2.2 dhe blic LED të dyfishtë

Kamera e përparme e iPhone 6:

 • Kamera 1.2 megapiksel me aperturë f/2.2 dhe regjistrim video 720p HD
 • Regjistrim video HD 1080p me 60 fps ose 30 fps, regjistrim video në lëvizje me shpejtësi 120 fps ose 240 fps

Lidhshmëria e iPhone 6:

 • 4G LTE, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC (vetëm Apple Pay), GPS, GLONASS

Bateria e e iPhone 6:

 • Bateria e integruar litium-jon e ringarkueshme me deri në 14 orë kohë bisede dhe deri në 10 ditë kohë gatishmërie

iPhone 6 64GB cmimi

Për iPhone 6 64GB cmimi është i arsyeshëm dhe më i mirë në treg